تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۹ آبان ساعت ۱۸:۱۸ بازدید: 2752      نظرات: 0      کد مطلب: 2233
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

روابط ایران با جریانات کوردی عراق یک رابطه دیرین و تاریخی است


به گزارش پایگاه خبری هاژه، سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: القای برداشت های سوء از اظهارات اخیر یکی از مقامات نظامی کشور پیرامون رفتار اقلیم کردستان با ایران، یک سناریوی شکست خورده است و دشمن در این عرصه طرفی نخواهد بست.

وی افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران با جریانات کردی عراق بخصوص پارتی و اتحادیه میهنی یک رابطه دیرین و تاریخی است و همواره دستاوردهای مثبت و ارزشمندی برای طرفین داشته است.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به روابط حسنه ایران با خانواده بارزانی ها و شخص آقای مسعود بارزانی و نیز خانواده طالبانی ها و شخص آقای جلال طالبانی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده اسلام با شکست ها و ناکامی های پی در پی در سطح منطقه بویژه آنچه در عرصه تحولات میدانی حلب و موصل میگذرد، درصدد هستند به بهانه های واهی و با فرافکنی بر شکست های خود سرپوش گذاشته و راهبرد تفرقه و اختلاف بین دولتها و ملتهای منطقه از جمله مردم ایران و اقلیم کردستان را دنبال کنند.

سردار شریف خاطرنشان کرد: روابط بسیار محکم ایران و اقلیم کردستان هرگز تحت تاثیر عملیات روانی رسانه های غربی، عبری و برخی رسانه های عربی قرار نخواهد گرفت و با هوشمندی طرفین برای دشمن نتیجه ای معکوس را رقم خواهند زد.

وی با تاکید بر اینکه آقای مسعود بارزانی بارها تاکید داشتند دوستان ما در اقلیم کردستان اجازه اقدامی علیه امنیت ملی ایران را نخواهد داد، گفت: مصالح و منافع امنیتی ایران و اقلیم به یکدیگر پیوند خورده و قطعا جبهه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی و نیز حامیان تروریسم تکفیری و سلفی قادر نخواهند بود به روابط حسنه ما لطمه ای وارد سازند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد