تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۸ آبان ساعت ۱۹:۳۷ بازدید: 1483      نظرات: 0      کد مطلب: 2228

مجوزی مبنی بر دانشکده پیراپزشکی مهاباد نداریم


رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با هاژه اظهار کرد: در کل استان 105 واحد تک نفره زایمان و در کل کشور 714 طرح امروز افتتاح شد که این اتاق ها جهت راحتی بانوان باردار مجهز به کلیه تجهیزات می باشد.
دکتر آقازاده افزود: این طرح ها در 15 شهرستان با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان برای ساخت و 4 میلیارد تومان نیز برای تجهیز (در واقع 17 میلیارد تومان) این واحد ها اختصاص داده شده است. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در ارتباط با تصویب دانشکده پزشکی در مهاباد نیز گفت: سیاست های نظام جمهوری اسلامی توسعه نظام آموزش عالی است، ولی شهر می بایست استانداردهای لازم از جمله؛ جمعیت، تخصص، امکانات برای تصویب دانشکده را دارا باشد که منطقه خوی بعد از 23 سال به این استانداردها رسید. در شهرستان مهاباد هم با شکل گرفتن مجتمع عالی سلامت انشاءالله تلاش خواهد شد امکانات و استانداردهای لازم تأمین شود. زیرا اگر دانشکده پزشکی در مهاباد تأسیس شود به نفع استان خواهد بود و ردیف بودجه و استخدامی مستقلی خواهد داشت و به توسعه استان کمک می شود. 
جواد آقازاده افزود: برای دهه فجر انشاءالله مرکز کلینیک تخصصی و مرکز غربالگری سرطان جزو اهداف ما برای افتتاح است. اورژانس مهاباد را نخواهیم رسید و احتمالاً در 6 ماه اول سال 96 آنجا را افتتاح خواهیم کرد.
وی ادامه داد: استان آذربایجان غربی در کل به لحاظ شاخص های سلامت، استان محرومی است و به قاعدتا شهرهای آن نیز محروم می باشند، ولی در حال بازسازی هستیم و ما در بخش شاخص های بهداشت جزو پنج استان شاخص کشور هستیم و انشاءالله در آینده تلاش می کنیم در بحث درمان هم با احداث و ساخت بیمارستان های جدید در بخش درمان هم به وضعیت مطلوب تری برسیم. 
دکتر آقازاده در ارتباط با دانشکده پیراپزشکی مهاباد نیز اظهار کرد: سال 1371 که من رئیس دانشگاه بودم مصوب و ساختمان آن ساخته شد و بعداً به دانشگاه ارومیه منتقل گشت، مجدداً بحث آن دوباره زنده شد ولی مجوزی مبنی بر دانشکده پیراپزشکی وجود ندارد و هیچ جا هم این مجوز را ندادند ولی اذهان به سوی رفته است که چرا دانشکده پیراپزشکی نباشد ولی مجتمع عالی سلامت مصوب شود؟ این در حالی است که مجتمع عالی سلامت بالاتر از دانشکده پیراپزشکی است، زیرا این دانشکده فقط رشته های خاص خود را دارد در حالی که در مجتمع عالی سلامت پرستاری و کارشناسی اکثر رشته های مرتبط را دارا است.  
وی ادامه داد: حدود 200 میلیون تومان تجهیزات برای بخش زایمان مهاباد در نظر گرفته شده که 176 میلیون این تجهیزات آورده شده است و مابقی هم بعد از اینکه دستگاه ها توسط هیئت امناء خریداری شد، به مرکز زایمان مهاباد تحویل داده می شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد