تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۷:۱۳ بازدید: 741      نظرات: 1      کد مطلب: 2207

آغاز عملیات احداث مرکز خدمات جامع سلامت فرهنگیان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: عملیات احداث مرکز خدمات سلامت جامع شهری و روستایی فرهنگیان یکی از مراکز اجرایی پزشک خانواده است که در زمینی به مساحت زیربنای 980 متر مربع در به ارزش12 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه متبوع در محوطه مرکز آموز بهورزی شهرستان مهاباد آغاز شده است.
 
مرزنگ در ادامه اظهار کرد: مرکز سلامت فرهنگیان جزو 100 مرکز خدمات جامعه سلامت و پایگاه سلامت به شمار می رود که از طرف دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی در حال احداث می باشد. مرکز خدمات جامع سلامت فرهنگیان با داشتن 7 خانه بهداشت ،13 قمرو 1 پایگاه سلامت شهری به جمعیت 38 هزار نفری تحت پوشش خود خدمات سلامت ارائه می نماید.
 
وی افزود:د ر سال گذشته و در راستای طرح تحول سلامت برای مراکز بهداشتی درمانی روستایی کاولان، قمطره، کانی سیب، گوک تپه و کوشکدره و همچنین مرکز سلامت جامعه شهری بداق سلطان در مجموع بالغ بر 3 میلیارد ریال جهت تجهیز و نوسازی و بهسازی این مراکز هزینه شده است و در سال جاری نیز برای مرکز خدمات جامع سلامت روستایی خلیفان بالغ بر 8 میلیارد ریال هزینه شده است. مرکز خدمات سلامت جامع شهری روستایی فرهنگیان با دارا بودن بخش‌های دندانپزشکی، پزشک عمومی، مامایی، بهداشت محیط و حرفه ای، تزریقات و پانسمان، پیشگیری و مبارزه با بیماریها، بهداشت خانواده و داروخانه به جمعیت حدود 25200 نفری شهری و 12700 نفر روستایی تحت پوشش خود خدمات سلامت ارائه می دهد.
 
وی در پایان افزود: متناسب با جمعیت، هر مرکز می تواند تا سقف 50 هزار نفر را پوشش دهد و با توجه به استیجاری بودن مکان فعلی این مرکز و گسترش ارائه خدمات در یک فضای استاندارد تر عملیات احداث این مرکز انجام گرفت.
 
لازم به ذکر است که تعداد 5 مرکز خدمات سلامت شهری و 2 مرکز خدمات سلامتی شهری و روستایی و 11 مرکز خدمات سلامت روستایی با داشتن 65 خانه بهداشت در سطح شهرستان مهاباد به مردم و روستاییان عزیز خدمات سلامت ارائه می دهند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

صلاح ره سه ن ۱۳۹۵/۸/۱۳
پس قرار نبود دو مرکز و سه پایپاه باشند؟؟؟؟؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد