تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۵ شهريور ساعت ۱۷:۵۷ بازدید: 531      نظرات: 1      کد مطلب: 11615

افتتاح اولین پروژه آبیاری تجمیعی تحت فشار در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در چهارمین روز از هفته دولت اولین پروژه آبیاری تجمیعی تحت فشار روستاهای  مهاباد به نیابت از چند پروژه آبیاری تجمیعی دیگر افتتاح و بهره برداری رسید.

جعفر ایمانیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد در آیین افتتاح پروژه‌های آبیاری تجمیعی روستاهای دریاس و توت آغاج اظهار کرد: این پروژه در مساحت 341 هکتار که 220 هکتار آن باغ و 121 هکتار زراعی است با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان اجرا شده است.

وی افزود: این پروژه برای 275 نفر بصورت مستقیم و 680 نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.

ایمانیان تصریح کرد: تامین اعتبار این پروژه از محل صندوق توسعه ملی و در راستای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی شهرستان صورت گرفته، به نحوی که مصرف آب کشاورزی را از 4.33 میلیون متر مکعب به 2.1 میلون متر مکعب کاهش داده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد در ادامه  با بیان اینکه در بخش خرده مالکی نیز امسال ۱۵۹ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه‌های نوین آبیاری تحت‌فشار تجهیز شده اظهار کرد: با این افتتاح‌ها، مجموع پروژه آبیاری تجمیعی شهرستان به 8 هزار و 100 هکتار خواهد رسید.

*بهره‌برداری از هشت واحد دامپروری

جعفر ایمانیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد در آیین افتتاح یک واحد پرواربندی گوساله به نیابت از 7 هشت واحد دامپروری اظهار کرد: اجرای این پروژه ها با سرمایه گذاری 2 میلیارد و 155 میلیون تومان که 1 میلیارد و 200 میلیون آن تسهیلات بانکی از محل اعتبارات اشتغال روستایی صورت گرفته است.

وی افزود: از 231 قطعه مجتمع جهاد آباد این شهرستان 109 واحد به بهره برداری رسیده است.

ایمانیان تصریح کرد: درصورت به بهره برداری رسیدن کامل مجتمع جهاد آباد در هر دوره 1 هزار و 600 تن گوشت قرمز به بازار عرضه می‌شود.

کوروش سعیدی رییس اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی مهاباد نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای هر کدام از این واحدها 175 میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: : واحدهای افتتاح شده شامل پروار گوساله ۵۰ راسی و واحدهای پرورش بره ۲۰۰ راسی بوده و هر کدام از این واحدها برای ۲ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

واحدهای این مجتمع از سال ۱۳۸۵ به دامداران و بهره‌برداران این بخش واگذار و در این مدت تسهیلات بانکی برای احداث و تجهیز واحد به دامداران دارای پروانه بهره‌برداری پرداخت شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۸/۶/۱۰
سلام به روستاهای محروم بیشتر توجه کنید اصلا آب کشاورزی نداریم قرار بود ازطریق آبیاری تحت فشار لوله کشی بکنند الان چند ساله وعده وعید می ده آقای محمود زاده هیچ خبرم نیست. ایرانسل هم اصلا آنتن نمی ده در روستای ما یعنی قوپی باباعلی وخیلی مشکلات دیگر لطفا رسیدگی کنید.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد