تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۳ شهريور ساعت ۱۷:۳۵ بازدید: 435      نظرات: 0      کد مطلب: 11601

افتتاح 4 طرح روستایی در بخش خلیفان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، 4 طرح صنعتی، خدماتی و عمرانی در بخش خلیفان مهاباد به بهره برداری رسید.

کامبیز شاوله مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در حاشیه افتتاح مدرسه 2 کلاسه روستای کانی میران در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال 3 طرح در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: مدرسه 2 کلاسه روستای کانی میران توسط بنیاد علوی با اعتباری بالغ بر 410 میلیون تومان  احداث شده است.

محمود تیردادی در آیین افتتاح مرکز سیلندر پرکنی خلیفان اظهار کرد: این طرح توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در زمینی به مساحت 7 هزار و 580 مترمربع با 800 متر مربع بخش خدماتی و 800 متر بخش اداری با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 800 میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی افزود: این مرکز ظرفیت پر کردن 360 کپسول را در 1 ساعت دارد و به 2 عدد پمپ آب آتش نشانی مجهز شده، همچنین زمینه اشتغال را برای 10 نفر ایجاد کرده است.

تیردادی تصریح کرد: عملیات اجرایی این مرکز از سال 95 آغاز شده بود ولی بدلیل مشکلات متعدد به بهره‌برداری نرسید، اما با پیگیری‌های صورت گرفته مشکلات آن رفع شد و در آینده برای روستاهای فاقد گازرسانی ارائه خدمات می‌کند.

در دومین روز از هفته دولت عملیات احداث مرکز جمع‌آوری شیر در روستای یال تمر بخش خلیفان نیز با حضور مسوولان کلنگ زنی شد.

شروین حسن‌زاده سرمایه‌گذار پروژه در این مراسم اظهار کرد: این مرکز توسط شرکت لبنیات شه‌وین مهاباد در مساحت 2 هزار و 800 متر مربع با ظرفیت جمع‌آوری روزانه 15 تن شیر خام ایجاد می‌شود.

وی افزود: یکی از دلایل مکانیابی این مرکز در روستای یال تمر کیفیت بالای شیر خام و خیزش دامداری در منطقه است.

حسن زاده اعتبار پیش بینی شده برای احداث این مرکز را نزدیک به 3 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: شرکت شه‌وین در نظر دارد این مرکز را توسعه و در فازهای بعدی واحد تولید ماست محلی نیز در آن ایجاد می‎شود

***افتتاح طرح آبخیزداری روستای آفان***

طرح آبخیزداری روستای آفان به نیابت از چندین پروژه آبخیزداری با حضور جمعی از مسوولان شهرستان مهاباد افتتاح شد.

مجید پاتو رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد در حاشیه افتتاح طرح آبخیزداری روستای آفان اظهار کرد: از محل صندوق توسعه ملی در دو حوزه آفان و میرسه که 24 روستا را شامل می شود، 25 بند رسوب‌گیر با ظرفیتی بالغ بر 2 هزار و 500 متر مکعب احداث و به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: در بخش بیولوژیکی نیز در مساحت 800 هکتار عملیات بذر باشی، کپه کاری و نهال کاری صورت گرفته است.

پاتو تصریح کرد: در مجموع در بخش‌های مکانیکی، بیولوژیکی نزدیک به 900 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

رییس منابع طبیعی شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: طرح آبخیزداری روستای آفان شامل سه سازه اصلی با ارتفاع بیش از سه متر و در مجموع با 785 مترمکعب مساحت است که نقش مهمی در مهار سیلاب و آب‌های سطحی و تقویت آبخوان‌های زیرزمینی دارد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد