تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور ساعت ۲۲:۲۵ بازدید: 778      نظرات: 0      کد مطلب: 11599

افتتاح 4 طرح صنعتی، تولیدی و عمرانی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در اولین روز از هفته دولت 4 طرح تولیدی، صنعتی و عمرانی در مهاباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید
صبح امروز  شروع هفته دولت در مهاباد کارخانه دانه بندی شن و ماسه، کارگاه بزرگ تولید مبل، کارخانه مواد شوینده و آسفالت معابر روستای خانون باغ در بخش مرکزی مهاباد افتتاح و به بهره‎برداری رسید.
مدیرکل صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی در حاشیه افتتاح کارخانه دانه بندی شن و ماسه در مهاباد از جذب اعتبار 3 میلیارد تومان از ابتدای سالجاری در مهاباد برای اجرای طرح‌های کارآفرینی خبر داد و گفت: روستای بدون بیکار و یک روستا یک محصول در دستور کار این صندوق قرار دارد.
علیرضا آخوندزادە افزود: 17 روستا در سطح استان برای توانمندسازی و اجرای برنامه‌های کلان اقتصادی شناسایی شده و بر اساس هزینه‌ها تسهیلات برای اجرای آنها اختصاص داده می‌شود.
وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری 50 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های کارآفرینی در استان آذربایجان غربی درنظر گرفته شده است.
کامران کریمی آذر مدیر صندوق کارآفرینی امید در مهاباد در تشریح مشخصات کارخانه دانه بندی شن و ماسه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: برای اولین بار در شهرستان مهاباد شن و ماسه از نوع آتشفشانی در این کارگاه استخراج و تولید می‌شود.
وی افزود: این کارخانه با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 325 میلیون تومان که 2 میلیارد آن آورده سرمایه‌گذار و 325 میلیون تومان تسهیلات صندوق کارآفرنی امید می‌باشد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
کریمی‌آذر تصریح کرد: در این کارخانه برای 17 نفر بصورت مستقیم و 13 نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی صورت گرفته است.
صادق قادری رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد نیز در آیین افتتاح کارخانه مواد شوینده پاک تدبیر اظهار کرد: سرمایه گذاری برای احداث این کارخانه از سال 94 شروع شده و اواخر سال 97 به بهره‌برداری رسید.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری 3 میلیارد تومان برای احداث این کارخانه توسط سرمایه گذار افزود: در این کارخانه برای 16 نفر بصورت مستقیم ایجاد شغل شده است.
قادری تصریح کرد: امسال 6 طرح صنعتی معدنی در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد تومان سرمایه به بهره برداری می‌رسد و برای 119 نفر بصورت مستقیم ایجاد شغل می‌کند.
وی اضافه کرد: امسال پیش بینی می‌شود 122 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی و تولیدی در شهرستان مهاباد در قالب 15 طرح درحال اجرا صورت بگیرد و با افتتاح و به بهره برداری رسیدن این طرح‌ها برای 545 نفر اشتغالزایی صورت می‌گیرد.
از دیگر طرح‌های تولیدی که در اولین روز از هفته دولت در مهاباد به بهره‌برداری رسید کارگاه بزرگ تولید مبل در شهرک صنعتی مهاباد بود که طراحی، دوزندگی و تولید مبل بصورت کامل در آن انجام می‌شد. 
رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در آیین افتتاح کارگاه تولید مبل نیز اظهار کرد: این کارگاه در مساحتی بالغ بر 5 هزار متر با اعتبار5 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی احداث و به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: این کارگاه برای 50 نفر بصورت مستقیم ایجاد شغل کرده است.
آخرین طرحی که امروز به بهره برداری رسید آسفالت معابر روستای خاتون باغ در بخش مرکزی بود.
سلیمان پاکزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: آسفالت معابر روستای خاتون باغ از محل قیر رایانه ای در مساحت 5 هزار و 500 متر با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان اجرا شده است.
وی افزود:  در هفته دولت آسفالت معابر 8 روستای بخش مرکزی مهاباد به بهره براری می رسد که مساحت آن بالغ بر 85 هزار متر مربع است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد