تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد ساعت ۱۱:۳ بازدید: 613      نظرات: 0      کد مطلب: 11591
نمایشگاه نقاشی در مهاباد برگزار شد

انتخاب 8 اثر فاخر برای حضور در نمایشگاه بین المللی پاریس


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد از برگزاری نمایشگاه انفرادی آثار نقاش نوجوان مهابادی در مهاباد خبر داد.

سیامند جوانبخت در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: 34 اثر از هایده خضریان نقاش نوجوان مهابادی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: در این نمایشگاه 8 اثر فاخر با موضوعات اجتماعی در معرض دید قرار گرفته است.

هایده خضریان نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: آثار این نمایشگاه تلفیقی از عکس و رنگ آمیزی سایه‌ها است و از تکنیک رنگ روغن و آبرنگ استفاده شده  است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 3 سال این در این سبک آثار نقاشی خلق می‌کند، افزود: درون مایه آثار موضوعاتی از قبیل  مسائل و مشکلات اجتماعی زنان می‌باشد و نزدیک به 5 سال برای خلق آنها تلاش شده است.

خضریان در ادامه از انتخاب 8 اثر فاخر برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی پاریس خبر داد و گفت: هر ساله آثار نقاشان مختلف برای ارزیابی و حضور در نمایشگاه‌های بین المللی ارسال می‌شود و بدلیل ابداع شیوه تلفیقی برای خلق آثار از آنها برای به نمایش گذاشتن در فرانسه استقبال شده است.

وی با بیان اینکه هزینه ارسال هر اثر نقاشی به فرانسه نزدیک به 300 یورو است افزود: بدلیل هزینه بالای انتقال آثار نقاشی به فرانسه و عدم توانایی مالی کافی امکان ارسال و حضور 8 اثر به نمایشگاه بین المللی پاریس وجود ندارد ولی تلاش می‌شود تا حداقل یک اثر در نمایشگاه بین المللی پاریس ارسال شود.

خضریان تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک آثار این نمایشگاه در شهر سنندج و تهران نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه آثار هایده خضریان که در نگارخانه تالار وحدت درحال برگزاری است امروز عصر بکار خود پایان می‌دهد.

هایده خضریان متولد شهرستان مهاباد و 17 سال سن دارد، وی از کودکی نقاشی را را شروع کرده و بمدت 5 سال است که بصورت حرفه‌ای در این زمینه مشغول به فعالیت است و تاکنون 2 نمایشگاه انفرادی در شهرستان مهاباد برای به نمایش گذاشتن آثار خود برگزار کرده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد