تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد ساعت ۱۷:۴۶ بازدید: 635      نظرات: 0      کد مطلب: 11583
لزوم تعیین هیات امنای قدرتمند برای تاناکورا

پیشنهاد شورا و شهرداری مهاباد فرصتی برای مدیریت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، درحالیکه نزدیک به یک دهه خلاء مدیریتی تاناکورای مهاباد، مشکلات این مجتمع را برطرف نکرد در طول 2 سال گذشته با پیگیری‌های هیات امنا بیش از 1 میلیارد تومان اعتبارات برای توسعه و اصلاح زیرساخت‌ها جذب شده است.

مشکلات زیرساختی تاناکورا از معضلات اساسی این مجتمع است، لذا اصلاح و توسعه زیرساختهای این مجتمع جزو اصلی‌ترین مطالبات کسبه است.

سنگ بنای ایجاد این مجتمع جدید تاناکورا در محل فعلی به اواسط دهه 80 شمسی برمی‌گردد ولی سو مدیریت در احداث و نگهداری آن در کنار افزایش ورود گردشگران و مسافران موجب بروز مشکلاتی از جمله فرسودگی قبل از افتتاح، نیمه کاره ماندن فازهایی با پیشرفت فیزیکی 95 درصد، کمبود برخی زیرساختها ازجمله سرویس بهداشتی در چند راسته، آبخوری و ... شده است.

از منفی‌ترین اثرات 8 سال غیبت هیات امنا در این مجتمع می‌توان به عدم تعامل با رسانه‌ها به عنوان بازوی توانمند رسیدن به مطالبات، عدم جذب بودجه و اعتبار و رفع مشکلات نام برد، اما در طول 2 سال گذشته با روی کار آمدن هیات امنای جدید تلاش‌هایی جدی در راستای رفع مشکلات صورت گرفت که می توان به بهسازی و نوسازی سرویس‌های بهداشتی، ایجاد یک راهرو برای اتصال 2 فاز جدید و قدیم تاناکورا، اصلاح و نوسازی تعدادی از مغازه‌ها در طبقه اول و... نام برد.

مقایسه دوره 8 ساله بدون هیات امنا و دوره 2 ساله داشتن هیات امنا بخوبی این امر را نمایان ساخته که خلاء مدیریتی در این مجتمع به قیمت فرسودگی و عقب افتادگی آن تمام شده، لذا داشتن هیات مدیره و شورایی قوی قطعا به کاهش مشکلات و افزایش خدمات منجر می‌شود.

ابراهیم کریمی سخنگوی شورای شهر نیز ضمن اعتراف به وجود مشکلات زیرساختی در این مجتمع بر این عقیده است که بسیاری از مشکلات تاناکورا با داشتن هیات مدیره قدرتمند و تلاش همه جانبه قابل حل است.

وی در گفتگو با خبرنگار هاژه از پیشنهاد اعضای شورای شهر به هیات امنا مبنی بر ایجاد یک حساب مشخص و سپردن مدیریت این مجتمع به اعضای هیات مدیره تاناکورا خبر داد و گفت: به منظور حل مشکلات تاناکورا از سوی شورای اسلامی شهر پیشنهاد شده درآمد ناشی از اجاره نامه های این مجتمع از سوی هیات امنا جمع آوری و صرف مشکلات این مجتمع شود.

کریمی در ادامه تصریح کرد: با توجه به انتخابات پیش رو در تاناکورا برای تعیین اعضای جدید هیات امنا این امر تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده ولی پیش‌بینی می‌شود بعد از انتخابات نتیجه حاصل شود.

مدیر مجتمع تاناکورا و نماینده شهرداری نیز از معافیت 5 ساله اجاره‌نامه در تاناکورا خبر داد و گفت: در آخرین جلسه شورای شهر با اعضای هیات امنا مصوب شده که کسبه از پرداخت اجاره نامه از ابتدای سال 98 تا 1402 به شهرداری معاف شوند و این مبالغ با نظارت شهرداری در خود مجتمع هزینه شود.

جمال دارند مجموع مبالغ اجاره‌نامه مغازه داران این مجتمع را 160 میلیون تومان در هر سال اعلام کرد و گفت: با محاسبه نرخ تورم و افزایش اجاره نامه این مبلغ در سالهای آتی به 200 میلیون تومان هم می‌رسد.

دارند تصریح کرد: درحال حاضر اجاره‌نامه معوقه کسبه این مجتمع به بیش از 100 میلیون تومان می‌رسد و  در این خصوص نیز شهرداری و شورای شهر پیشنهاد داده اند که این مبالغ توسط هیات امنا جمع آوری و در مجتمع هزینه شود.

وی اضافه کرد: در محاسبه اجاره‌نامه معوقه طبقات بالا لحاظ نشده و در صورت افتتاح، درآمد‌های ناشی از آن را هم برای رفع مشکلات مجتمع هزینه می‌شود.

جمال دارند با بیان اینکه در 2 سال گذشته نزدیک به 1 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار صرف اصلاح و بهسازی زیرساختهای مجتمع شده اظهار کرد: اصلاح و توسعه زیرساختها این مجتمع در سالجاری نیز ادامه خواهد داشت.

اگر عملکرد 2 سال گذشته، اظهارات مسوولان و وضعیت موجود این مجتمع را مورد بررسی و تحلیلی قرار دهیم می‌توان پیشنهاد فعلی را در صورت تعیین هیات امنای توانمند مثبت و مفید ارزیابی کرد، لذا ادامه این روند همچنان که در 2 سال گذشته ادامه داشته مثبت است اما توانمندی، تعامل و قدرت مذاکره و مطالبه گری بیشتر اعضای هیات امنا به جذب اعتبار بیشتر و به تبع آن کاهش مشکلات منجر خواهد شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد