تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۱:۵۴ بازدید: 467      نظرات: 0      کد مطلب: 11581

حمایت انجمن سینمای جوان از تولید فیلم‌های کوتاه


‌به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، انجمن سینمای جوانان ایران به منظور حمایت از تولید فیلمهای کوتاه در تمامی استانها و شهرها و تمرکز زدایی در روند تولید و توجه به نقش و جایگاه سایر دفاتر بسته های حمایتی را به روشی جدید در اختیار فیلمسازان قرار می دهد.
در این روش برای تمامی دفاتر انجمن سینمای جوان بودجه تولید اختصاص داده شده است. تمامی فیلمسازان در همه شهرها می توانند با مراجعه به پورتال تولید وب سایت انجمن سینمای جوانان ( http://31.193.152.119:3600/ ) پس از ایجاد پروفایل به ثبت فیلمنامه خود بپردازند. لازم به ذکر است فیلمنامه ها می بایست پیش از بارگذاری در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت شده باشند. پس از آن فیلمنامه ها توسط شورای ارزیابی استان ارزیابی خواهند شد. کسانی که فیلمنامه هایشان پذیرفته شود، می بایست در جلسه پیچینگ (Pitching) حضور یابند و از فیلمنامه خود دفاع کنند و پس از تأیید از سوی شورای تولید و عقد قرارداد روند تولید فیلمها شروع خواهد شد.  
هر فیلمساز می تواند بر اساس محل سکونت، یا لوکیشن فیلم، تقاضای بررسی یک فیلمنامه در یکی از دفاتر استانی را داشته باشد. 
حمایت از فیلمهای کوتاه با زمان کمتر از 30 دقیقه در چهار قالب (داستانی، مستند، انیمیشن و تجربی) بصورت در سه دسته بسته حمایتی صورت خواهد گرفت: 
فیلمهای اول: مختص کسانی که اولین فیلمشان را تولید می کنند. سقف حمایت تا 3 میلیون تومان. 
فیلمهای نیمه حرفه ای: مختص کسانی که پیشتر حداقل یک فیلم ساخته باشند. سقف حمایت تا 15 میلیون تومان. 
فیلمهای حرفه ای: مختص کسانی که فیلمهای پیشین آنها، حداقل دو حضور در جشنواره های الف و ب داخلی، یا الف و ب بین المللی را دارند. سقف حمایت تا 30 میلیون تومان. 
(توضیح- جشنواره های الف و ب ملی شامل: جشنواره فیلم کوتاه تهران، جشن مستقل فیلم کوتاه خانه سینما، جشنوارههای منطقه ای سینمای جوان، نهال، سایه، شهر، تسنیم، نماز و نیایش، رضوی، مقاومت، دو ساالانه انیمیشن، وارش، جشنواره کودک و نوجوان، رشد، سینما حقیقت.) 
جشنواره های الف و ب بین الملل شامل: جشنوارههایی که به عنوان «اسکار کوالیفای» معرفی شده اند و یا دست کم دارای 15 سال سابقه فعالیت مداوم اند.) 
تمامی هنرجویان انجمن سینمای جوان و سایر فیلمسازان امکان ایجاد پروفایل و ارسال فیلمنامه را دارند و این طرح تنها مختص هنرجویان این انجمن نیست و تنها می بایست، فیلمنامه و توانمندی ایشان از سوی شورای تولید استان مورد تأیید قرار گیرد. 
فیلمسازان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به دفاتر انجمن سینمای جوان مراجعه کنند و یا آیین نامه بسته حمایتی انجمن سینمای جوانان را مطالعه نمایند.
*شیلر محمودی ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد