تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد ساعت ۱۱:۱۹ بازدید: 3136      نظرات: 1      کد مطلب: 11571

آتش سوزی خودرو در یک آپارتمان و نجات یک خانواده در مهاباد


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از آتش گرفتن یک خودرو در داخل پارکینگ یک آپارتمان خبر داد.
رحمن احمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: ساعت 2.30 دقیقه بامداد امروز گزارشی مبنی بر وقوع آتش سوزی در یکی از آپارتمان‌های محله پتوبافی در موکریان مهاباد توسط شهروندان مخابره شد که طی آن نیروهای این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: یک خودروی پژو 206 در پارکینگ این آپارتمان دچار آتش‌سوزی شده بود و دود آن از طریق راه‌پله به طبقات بالاتر سرایت کرده بود.
احمدی تصریح کرد: این حادثه تلفات جانی دربر نداشته اما خودروی مذکور در آتش سوخت و به چندین خودروی دیگر در پارکینگ خسارات وارد شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد اضافه کرد: با حضور به موقع آتش نشانان، اعضای یک خانواده که در طبقه اول ساختمان محاصره شده بودند و قصد سقوط از بالکن را داشتند، نجات یافتند.
وی افزود: آتش نشانان دو کودک این خانواده با استفاده از نردبان به سلامت خارج کردند و سایر اعضا نیز از طریق نردبان به بیرون از ساختمان منتقل شدند.
احمدی با بیان اینکه این سازمان فاقد نردبان ایمنی برای طبقات بالا می‌باشد اظهار کرد: قیمت بالای این نردبان موجب شده سازمان آتش نشانی مهاباد و حتی مرکز استان از آن بی بهره باشند در حالیکه بیشتر واحدهای مسکونی در این شهرستان از ارتفاع بالا برخوردار هستند.
 وی با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، افزود: این ساختمان دارای سیستم اطفای حریق بوده اما بدلیل عدم آشنایی ساکنین از آن استفاده نشده است.
به گزارش هاژه، آشنایی شهروندان با اقدمات ایمنی و سیستم اطفای حریق، بدلیل گسترش آپارتمان‌ سازی و سکونت در ساختمان‌های بلند مرتبه یکی از نیازهای ضروری برای کاهش حوادث خسارات ناشی از آن است، لذا فراگرفتن اصول ایمنی و اطلاعات کافی در زمینه استفاده از تجهیزات باید در اولویت فرهنگ سازی و آموزش‎های فردی قرار بگیرد. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جعفر ۱۳۹۸/۵/۲۴
با عرض سلام خسته نباشید، بنده از ساکنین آپارتمان مجاور این آپارتمان مذکور هستیم، میخواستم از زحمات پرسنل آتش نشانی که واقعا در اسرع وقت در محل حضور یافته و دلسوزانه و فداکارانه اقدام به اطفای حریق و نجات خانواده مذکور نمودند کمال تشکر و قدردانی را دارم که چه بسا کوچکترین غفلت باعث حادثه بزرگ می شد. متشکرم.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد