تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ مرداد ساعت ۲۰:۲۴ بازدید: 1583      نظرات: 1      کد مطلب: 11548

داستان پر دردسر سفر گردشگر آلمانی به ایران


دوچرخه‌سوار آلمانی پروژه بلندپروازانه سفر از مسیر ایران به جنوب هند را متوقف کرد. فیلیپ مارک‌گراف مورد حمله هفت نفر در ایران قرار گرفته و به‌شدت مصدوم شده بود. طبق برخی ادعاها، این تمام ماجرای غم‌انگیز فیلیپ نبوده است.
پس از حمله دسته‌جمعی به یک گردشگر آلمانی و مصدوم شدن شدید او در نشتارود مازندران، او اعلام کرد که این حادثه باعث توقف سفرش نخواهد شد. با وجود این، واکنش‌ها به خبر حمله به این جوان آلمانی کماکان ادامه دارد.
فیلیپ مارک‌گراف، جوان ۲۸ ساله‌ای است که پس از رهایی از بیماری سرطان تصمیم گرفت با دوچرخه مسیری ۲۰ هزار کیلومتری را از طریق ترکیه، ارمنستان، ایران و پاکستان طی کند، از هیمالایا و پامیر بگذرد و به مقصد خود در جنوب هند برسد.
این دوچرخه‌سوار آلمانی که در چارچوب این پروژه به جمع‌آوری کمک مالی برای بیماران سرطانی می‌پرداخت، دوم مردادماه گذشته در شهر نشتارود مازندران مورد حمله هفت مهاجم قرار گرفت و به شدت مجروح شد. فک و استخوان صورت فیلیپ در جریان حمله مهاجمان شکست و وسایل او دزدیده شد.
برخی خبرگزاری‌های داخلی با اشاره به انتقال این دوچرخه‌سوار آلمانی به بیمارستان خاتم‌الانبیای تهران، از دستگیری مهاجمان خبر داده و آنها را "اراذل و اوباشی" خوانده بودند که حالت عادی نداشته و مست بوده‌اند. خبرگزاری ایسنا در این میان گزارش داده بود که اموال مسروقه به مالباخته تحویل داده شده است. پس از این حادثه مادر فیلیپ نیز نگران از وضع فرزند خود به ایران رفت.
حمله به این گردشگر آلمانی با واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و موجی از خشم را در میان ایرانیان برانگیخت.
پرویز پرستویی، بازیگر سرشناس سینمای ایران، دیروز چهارشنبه ۱۶ مرداد (هفتم اوت) در همین مورد در حساب کاربری خود در اینستاگرام با کنایه نوشت: «این جهانگرد آلمانی بعد از رهایی از سرطان، یکی از اهدافش آشنایی با فرهنگ‌های مختلف بوده، ‌الان به جز اینکه با فرهنگ ما آشنا شد، فهمید که جاهایی هست که میتونه از سرطان هم خطرناک‌تر باشه.» سایت "عصر ایران" نیز گوشه‌ای از واکنش‌های ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام را منتشر کرده است. به گزارش این سایت تحلیلی خبری، کاربران ایرانی از جمله نوشته‌اند: «توریست آلمانی یه چیزیو بهتر درک و تجربه کرد! فهمید که بدتر از سرطان هم وجود داره! عکس صورت پوکیده‌ی این توریست آلمانی، تصویر سقوط ماست. سقوط ما مردم!»
منبع: دویچه ولهارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیم خدنگ ۱۳۹۸/۵/۱۷
سلام بانهایت تاسف وتاثر از این حادثه وبنوبه خودم بعنوان یک کرد ایرانی از این توریست وخانواده اش عذر خواهی نموده واز مسولین جدا خواستار پی گیری ضاربین واین اراذل واوباش بوده واز دولت نیز انتظار داریم ضمن معالجه مجانی نامبرده دربهترین بیمارستان وپزشکان حاذق نسبت به جبران کلیه خساتهای مادی نامبرده اقدام نمایند.باشد که مرهمی هرچند کوچک بر زخم این توریست نهاده شده وضاربین به اشد مجازات محکوم شوند.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد