تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ مرداد ساعت ۱۷:۵۹ بازدید: 543      نظرات: 2      کد مطلب: 11544

پیوند خبرنگار و وکیل

دکترخسرو خسروی ـ نماینده کانون وکلای آذربایجان‌غربی در مهابادتجلیل از خبرنگاران نباید محدود به روز خبرنگار که روز تجلیل از رشادت‌های آنان در عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه است باشد؛ بلکه به دلیل حضور مستمر و دائمی خبرنگاران در بطن جامعه و دسترسی به رویدادهای اجتماعی باید هر روز قدردان زحمات خبرنگاران عزیز باشیم.

فعالیت خبرنگاری و اطلاع رسانی از جهات مختلف دارای اهمیت است؛ اما مهمترین دلیل آن ایفای نقش برای رساندن دردهای جامعه به گوش مسئولان است که خبرنگار با حضور در بطن حوادث جامعه  و نگاه ذره‌بینی و دقیق به مسائل خود می‌تواند موجب افشای بسیاری از کاستی‌ها و کج‌روی‌ها باشد و هر جامعه‌ای که با در نظر داشتن نقش خطیر خبرنگار، اجازه داده تا اصحاب رسانه و خبرنگاران به مسائل ورود کنند، بی‌شک سلامت و امنیّت خود را تضمین کرده است. باید بپذیریم که خبرنگاران دیدبانان جامعه هستند و نباید مانع دسترسی دیدبانان نکته‌بین جامعه به مسائل اجتماعی گردید.

نهاد وکالت هم که همواره وظیفه خطیر اجرای قانون و دفاع از نظم اجتماع و عدالت را سرلوحه خود قرارداده، به مدد خبرنگاران توانسته در آموزش قانون به مردم و اعتلای قانون‌گرایی و جلوگیری از نقض قانون موفق باشد که خبرنگار و وکیل در این مسیر پرخطر و مملو از سنگلاخ یاور همدیگر بوده‌اند.

ضمن عرض تبریک روز خبرنگار؛ امیدوارم که خبرنگاران و وکلا بتوانند با گسترش و توسعه ارتباطات و تبادل آگاهی، در راستای ایفای نقش اجتماعی خود در انجام امور عام‌المنفعه و جلب توجه مسئولین نسبت به معضلات جامعه و کاهش آنها موفق باشند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمدسعیدزاده ۱۳۹۸/۵/۱۷
خیلی عالی بود دستت درد نکنه شمالطف دارید جناب آقای دکتر خسروی.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمدسعیدزاده ۱۳۹۸/۵/۱۷
خیلی عالی بود دستت درد نکنه شمالطف دارید جناب آقای دکتر خسروی.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد