تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۲۲:۱۵ بازدید: 227      نظرات: 0      کد مطلب: 11524

آتش نشانان سنندجی زن ۴۲ ساله را از درون چاه نجات دادند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کرد: ماموران آتش نشانی عصر گذشته زن ۴۲ ساله ای را که به درون چاه سقوط کرده بود، نجات دادند.
سهیل فضل وزیری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عصر شنبه به علت عدم پوشش دهانه چاه در باغی در جاده مریوان یک زن ۴۲ ساله به داخل چاه سقوط کرد و پس از اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ بلافاصله نیروهای عملیاتی این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: با اقدام به موقع نیروهای عملیاتی این سازمان این زن، زنده از چاه بیرون کشیده شد و جهت مداوا توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج همچنین با اشاره به انجام ۲۱۱ عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در تیر امسال خبر داد و گفت: این تعداد عملیات شامل ۱۴۹ عملیات اطفای حریق و ۶۲ عملیات امداد و نجات بوده است.
وی یادآور شد: بیشترین آمار حوادث تیرماه مربوط به آتش سوزی ها، فضای سبز، جنگل و مرتع بوده که در قالب ۱۲۰ عملیات اطفای حریق مهار شده است.
فضل وزیری انجام ۱۲ مورد عملیات اطفای حریق در منازل مسکونی، هفت مورد خودرو و ماشین آلات، سه مورد تجاری، سه فقره انبار، ضایعات و زباله سه مورد و یک مورد ساختمان‌های اداری از دیگر عملیات انجام شده در تیر امسال بوده است.
وی تاکید کرد: انجام ۳۵ مورد گرفتن حیوانات موذی و وحشی، ۱۲ فقره گیر کردن در آسانسور، ۶ مورد گیر کردن انگشتر در دست، چهار مورد بسته شدن درب، ۲ فقره تصادف، یک فقره سقوط اجسام، خفگی و گاز گرفتگی یک فقره و ریزش آوار یک فقره از ۶۲ جمله عملیات های امداد و نجات بوده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج افزود: در عملیات های انجام شده تعداد هفت نفر از شهروندان دچار آسیب دیدگی شده و یک نفر نیز فوت شد.
هشت ایستگاه آتش نشانی فعال و مجهز در سنندج وجود دارد که سه ایستگاه در نواحی منفصل و پنج ایستگاه در مناطق مرکزی قرار دارد.  
منبع: ایرنا


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد