تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۱۹:۴۵ بازدید: 709      نظرات: 0      کد مطلب: 11522

اسامی ۲۸ نمایش مرحله نهایی تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، اسامی ۲۸ نمایش راه یافته به مرحله نهایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان که از میان ۲۰۲ نمایش توسط هیات داوران انتخاب شدند، اعلام شد.

چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان قرار است یکم تا پنجم شهریور ماه امسال در شهر مریوان برگزار شود.

این دوره از جشنواره در بخش‌های مسابقه ایران، دیگر گونه‌های اجرایی، نمایش‌های آیینی و سنتی، مسابقه تئاتر ملل، تئاتر کودک و نوجوان، مهمان (برگزیده جشنواره‌های سراسری تئاتر خیابانی)، پژوهش و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود.

۲۵ تیر امسال آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره بود که تا پایان مهلت تعیین شده ۳۰۳ اثر از داخل و خارج کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد بیش از ۹۵ اثر مربوط به کمپانی های خارجی شرکت کننده در این دوره از جشنواره است.

دبیر چهاردهمین چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران استان با اشاره به اینکه تعداد آثار داخلی ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره ۲۰۲ نمایش بود، اظهار داشت: از این تعداد توسط هیات انتخاب ۲۸ اثر برای شرکت در مرحله نهایی این دوره از جشنواره انتخاب شد.

فاتح بادپروا اضافه کرد: محمودرضا رحیمی، رحمان هوشیاری، امیر راد، محمدعلی صادق‌حسنی و یاسر خاسب هیات انتخاب این دوره از جشنواره بودند.

 

دبیر چهاردهمین چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان افزود: ۲۸ اثر راه‌یافته به مرحله نهایی متشکل از ۱۳ نمایش در بخش آزاد، پنج نمایش در بخش آیینی سنتی، سه نمایش در بخش دگرگونه اجرایی، سه نمایش در بخش بین‌الملل(نمایش‌های داخلی) و چهار نمایش در بخش کودک و نوجوان است.

اسامی نمایش‌های راه‌یافته به مرحله نهایی چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به شرح ذیل است:

نمایش‌های راه‌یافته در بخش آزاد

بی‌پیش بی‌اجاره نوشته مهسا افتحی به کارگردانی میثم سرآبادانی از تفرش،   زن اینجا نمانده نوشته افشین خدری به کارگردانی افشین خدری از سنندج، دست‌های آلوده نوشته هاشم پورمحمدی به کارگردای سعید ذبیحی از کرمانشاه، مبارزه (زینب پاشا) نوشته و کار مهدی صالحیار از تبریز، هادی و هدی نوشته و کار الهه پورجمشید از تهران (مشروط)،   یک وال برای خدا نامه نوشت نوشته و کار بهنام کاوه از آبادان، گل پری نوشته و کار سعید بادینی از زاهدان، آدم‌های با فرهنگ نوشته و کار رضا فقیهی از تهران، محورهای مورد تایید فراخوان نوشته میلاد حسین‌زاده و محمدرضا جعفری به کارگردانی میلاد حسین‌زاده از آستانه ‌اشرفیه، گلدی می‌خواند نوشته و کار سید علی فخرحسینی از گنبدکاووس،   اسفند یار هم آری نوشته و کار حسام خلیل‌نژاد از دامغان، سانتی‌متر نوشته و کار سوران حسینی از مریوان و  شکس پای ویلیام نوشته مصطفی کولیوندی به کارگردانی سعیده عبدالهی از ایلام.

نمایش‌های بخش آیینی سنتی جشنواره

نمایش های باسنگ نوشته احمد شنبه‌نیا به کارگردانی مرضیه آزادی‌خالص از هرمزگان، شال برون نوشته و کار امیر امینی از لاهیجان، میر نوروزی(میرمران) نوشته نامق خدایار به کارگردانی نامق خدایار و جلال راوند از مریوان (مشروط)، باربو نوشته علیرضا اسماعیلی به کارگردانی علیرضا اسماعیلی از سقز (مشروط) وحنانی نوشته و کار نسرین اسماعیلی از تربت جام

نمایش‌های بخش دگرگونه
زنان کوهستان نوشته هارولد پینتر به کارگردانی رحیم عبدالرحیم‌زاده از بوکان، بریدگی نوشته نیما ایمان‌زاده و سیاوش جدیدی به کارگردانی نیما ایمان‌زاده از سنندج (مشروط) و روزن نوشته و کار مشترک رها سلیمانی و سعید اسدی‌سنگابی از تهران.

نمایش‌های بخش بین‌الملل(نمایش‌های داخلی)

نمایش های بهار میاد نوشته و کار محمد برومند از تهران (مشروط) خون عروسک نوشته و کار یاسر میرحمیدی از رشت و ایستگاه عشق نوشته و کار آلبرت بیگجانی از تهران.

نمایش‌های پذیرفته شده بخش بخش کودک نوجوان

شکارچی نوشته و کار لیلا بیگوند از تهران، شکست غول بیکاری نوشته پژمان شاهوردی به کارگردانی شیرین شاهوردی از بروجرد، آلوده نکنیم نوشته و کار هیام احمدی از اصفهان و بازی نوشته محمدرضا جعفری به کارگردانی مریم مهدی‌پور از آستانه‌اشرفیه.

منبع: ایرنا

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد