تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ مرداد ساعت ۱۸:۵ بازدید: 658      نظرات: 0      کد مطلب: 11504

پیامک‌های فریبنده ترفندی برای کلاهبرداری


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، این روزها پیامک های وسوسه انگیزی با هدف هدایت افراد به درگاه های جعلی بانکی و برداشت غیر قانونی از حساب آنها ارسال می شود که نیاز به هوشیاری بیشتری از سوی مردم است تا فریب نخورند.
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کوردستان روز چهارشنبه ضمن هشدار به مردم این استان اظهار داشت: مجرمین اینترنتی با شیوه های مختلف سعی در تشویق مخاطبین خود به خریدهای اینترنتی شبه دار و یا ترغیب کاربران برای ورود به درگاه های بانکی جعلی می کنند.  
سرهنگ مهدی دانش پور افزود: کشاندن فرد پای دستگاه خودپرداز یکی دیگر از ترفندهای این کلاهبرداران است که مردم باید دقت کنند فریب این پیامک ها را نخورند و وارد سایت برای خرید کالا نشده و یا پای خودپردازها نروند.
وی یادآور شد: پیامک قطع شدن سهام عدالت و یا باطل شدن بُن کارت از شگردهای بکار گرفته شده برای کلاهبرداری ها در استان کردستان است یا اینکه مشترک گرامی برای باطل نشدن بُن کارت خود فورا تماس بگیرید از دیگر پیامک های فریبنده به قصد کلاهبرداری است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی کوردستان همچنین خبر از رصد شاخ‌های اینستاگرام از سوی پلیس داد و گفت: پلیس فتا شاخ‌های اینستاگرام را رصد می‌کند و اگر تخلفی کنند با هماهنگی دستگاه قضایی با آنان برخورد قانونی خواهد شد.  
سرهنگ دانش پور اضافه کرد: ‌مواردی بوده که این افراد احضار هم شده‌اند که در مورد برخی از آنها تغییر رفتارهایی مشاهده شده که ناشی از همین برخوردها و اخطارها بوده است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد