تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ مرداد ساعت ۱۶:۲۲ بازدید: 756      نظرات: 0      کد مطلب: 11501

برگزیدگان جشنواره مد و لباس کوردی در سنندج معرفی شدند


به گزارش پایگاه خبریس - تحلیلی هاژه، نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کوردی که از ٦ تا ٩ مرداد ماه جاری در شهرستان سنندج برگزار شد، با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.
 
 برگزیدگان جشنواره مد و لباس کوردی و پیشکسوتان این عرصه امروز در آئین اختتامیه این جشنواره که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، تجلیل شدند.

در حوزه پیشکسوتان عرصه دوزندگی، رحیم خالدی در حوزه کوتال فروشی، خالد خُسبی، در حوزه کلاش بافی، حاجی جلال مرادی در حوزه جولایی دوزی، عباس معاونی در حوزه خیاطان، محمد محمدی در حوزه زیورآلات، سلام کارگر مروج لباس کوردی، آمنه صالحی در حوزه پشم ریسی و موریسی، فرحناز ایراندوست در حوزه کارآفرینی، سوسن جاسمی در حوزه دوزنده و طراح کارآفرین و فرخ لقا معتمدوزیری مروج لباس کوردی تجلیل شدند.

در بخش دوخت لباس کوردی، علیه کریمی رتبه اول، سید عسل دیانت نفر دوم و بهار ارشدی و سرگل حسینی نیز رتبه سوم این بخش را کسب کردند.

در بخش ابتکار و خلاقیت، فروزان حسین‌پناهی رتبه اول، آزاده صادقی رتبه دوم و میترا زارعی و هدیه صیدی مشترکا رتبه سوم این بخش را کسب کردند.

در بخش طراحی لباس اصیل کردی، پگاه پارسانژاد و غزل آز مشترکا رتبه اول، تارا شیرازادی و هانیه عبداللهی نیز رتبه دوم را کسب کردند و کسی در این بخش حائز رتبه سوم نشد.

در بخش ابتکار طراحی لباس، زیبا احمدی رتبه اول و فریماه محمدی رتبه دوم این بخش را کسب کردند.

در بخش پارچه‌سازی، آزاده سعیدی رتبه اول، بهار ارشدی و میترا زارعی مشترکا رتبه دوم و بدریه فتحی رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش زیورآلات دست‌ساز، علیه کریمی حائز تقدیر در این بخش بود.

در بخش طراحی پارچه و لباس، ستاره حسینی در این بخش موفق به جلب رای داوران شد.

از دانش‌آموز یگانه عظیمی و اسرا پالیزی از دانش‌آموزان هنرستان حکمت رشته طراحی لباس نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

از دانشجویان دانشکده دختران هانیه صیادی، تارا کرم ویس نژاد و نسا زندی ناوگران نیز شایسته تقدایر شناخته شدند.

در این مراسم علاوه بر ارائه تاریخچه‌ای از سوی یکی از اساتید عرصه لباس استان کوردستان و ارائه چند برنامه فرهنگی، بیانیه جشنواره مد و لباس کوردی قرائت شد.

جشنواره مد و لباس کوردی در شش بخش رقابتی شامل دوخت اصیل لباس کردی، ابتکار و خلاقیت، طراحی لباس اصیل مناطق مختلف، پارچه‌سازی و دیزاین و زیورآلات برگزار شد.

نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کوردی در قالب ۲۸ غرفه با حضور طراحان مد و لباس محلی استان‌های کوردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی و خراسان شمالی از ششم تا هشتم مردادماه جاری در عمارت خسروآباد سنندج دایر شد و به دلیل استقبال پرشور مردم روز نهم مرداد نیز پذیرای بازدید علاقمندان بود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد