تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۸ مرداد ساعت ۲۰:۴۷ بازدید: 1178      نظرات: 0      کد مطلب: 11497

"ماست و خیار" لاغرتان می‌کند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، یک متخصص تغذیه معتقد است، مصرف ترکیب ماست و خیار می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود.
دکتر هادی عبدالله زاد با اشاره به افزایش مصرف ماست و خیار در روزهای گرم تابستان گفت: ماست و خیار به تنهایی نمی تواند وعده غذایی محسوب شود و برای استفاده به عنوان یک وعده غذایی حتما باید همراه با گروه غلات از جمله نان صرف شود.
وی با اشاره به مزایای فراوان این ترکیب گفت: ماست منبع خوبی از پروتئین، کلسیم، ویتامین B12 و ویتامین B2 است.
وی با بیان  اینکه بسیاری ماست های موجود در بازار پروبیوتیک هستند، گفت: مصرف این ماست ها موجب ازدیاد میکروب های مفید روده و مهار میکروب های مضر دستگاه گوارش می شود، بنابراین مصرف این نوع ماست ها تاثیر مثبتی در بهبود عملکرد دستگاه گوارش خواهد داشت.
عبدالله زاد مصرف ماست و خیار را عامل موثری در کاهش وزن افراد دانست و افزود: تحقیقات نشان داده مصرف مناسب لبنیات می تواند موجب کاهش وزن افراد شود. از طرفی خیار نیز حاوی مقادیر زیادی فیبر و آب است که با مصرف آن حجم زیادی از فضای معده اشغال شده و احساس سیری ایجاد می کند، اما کالری به بدن اضافه نمی شود، بنابراین مصرف ترکیب این دو می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود.
وی افزود: همچنین فیبر بالای موجود در خیار از یبوست پیشگیری کرده و موجب می شود عمل دفع به راحتی انجام شود.
وی تصریح کرد: با توجه فیبر بالای خیار و کالری کم آن، مصرف این میوه برای افراد دیابتی و مبتلا به کبد چرب نیز توصیه می شود، به شرط آنکه ماست مورد استفاده در کنار آن کم چرب باشد.
عبدالله زاد با اشاره به پتاسیم و منیزیم موجود در خیار مصرف آن را برای پیشگیری از فشار خون بسیار مناسب دانست وافزود: مصرف ماست همراه خیار می تواند در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی نیز موثر باشد.
این متخصص تغذیه در خصوص مصرف ماست و خیار در بیمارانی که داروی "وارفارین" مصرف می کنند هشدار داد و افزود: این دسته افراد برای استفاده از ترکیب ماست  وخیار حتما باید از خیار پوست کنده استفاده کنند، چرا که در پوست خیار مقدار زیادی ویتامین K وجود دارد که برای بیمارانی که این دارو را مصرف می کنند مضر بوده و می تواند منجر به ایجاد لخته خون در رگ های آنها شود. 
منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد