تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۷ مرداد ساعت ۱۸:۴۹ بازدید: 733      نظرات: 0      کد مطلب: 11489

راه‌های کاهش و پیشگیری از سرقت منزل


بە گزارش پایگاە خبری هاژە، تابستان فصلی است که سرقت‌ها بویژه از منازل افزایش می‌یابد که مردم با رعایت برخی نکات و استفاده از ابزارهای ساده می‌توانند تا حد زیادی از سرقت اموال و وسایل خود پیشگیری کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کوردستان گفت:‌ صرف کردن هزینه‌ای برای مجهز کردن منازل به تجهیزات مدرن نظیر آیفون‌های هوشمند، نرده، دزدگیر و وسایل دیگر تا حدود زیادی از بروز سرقت جلوگیری می‌کند.

سرهنگ عبدالله فاتحی اظهار داشت:‌ سارقین همیشه به دنبال طعمه‌ها و سوژه‌هایی راحت تر برای سرقت هستند و در صورتی که ببینند سرقت از مکانی برای آنها وقت‌گیر است و احتمال دستگیری و عدم موفقیت آنها را بالا می‌برد از آن چشم‌پوشی می‌کنند.

وی اضافه کرد:‌ استفاده از درب‌های ضدسرقت، چراغ‌های تایمردار، سپردن طلا و زیورآلات و اموال ارزشمند به صندوق امانات بانک‌ها، استفاده از نرده، شیشه‌های دودی و دوربین‌های مدار بسته از دیگر شیوه‌هایی است که می‌شود میزان امنیت منازل را در مقابل سارقان بالا برد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کوردستان یادآور شد: استفاده از دوربین بویژه در آپارتمان‌ها می‌تواند رفت و آمد افراد را کنترل کرده و در نتیجه از احتمال سرقت منزل و خودرو در آن مجموعه بکاهد.

سرهنگ فاتحی افزود:‌ توصیه می‌شود افراد پس از ترک منزل، آن را به یکی از اقوام یا همسایه‌های مورد اعتماد خود بسپارند و آنها نیز دقت کند اگر فرد و افرادی ناشناس در اطراف ساختمان تردد دارند موضوع را به صاحب‌خانه اطلاع دهد.

وی با بیان اینکه بهره‌گیری از امکانات ایمنی بهتر از به وجود آمدن ناراحتی‌ها و استرس‌های ناشی از وقوع سرقت‌های احتمالی و از دست دادن اموال با ارزش است، گفت:‌ روزانه هزینه‌های بسیاری برای تهیه اموال و وسایل جدید صرف می‌شود اما شاید هزینه‌ای برای نگهداری آنها پیش بینی نمی‌کنیم.

 

منبع: ایرنا 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد