تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۶ مرداد ساعت ۱۸:۳۳ بازدید: 384      نظرات: 0      کد مطلب: 11485

اعضای کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور معرفی شدند


 به گزارش پایگاه خبری هاژه، فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور با اشاره به معرفی اعضای کمیته حقوقی خانه عنوان کرد: رسالت اصلی کمیته حقوقی، صیانت از جایگاه فعالان رسانه‌ای و ایجاد امنیت شغلی و صنفی اصحاب رسانه‌ است.

فردین کمانگر اضافه کرد: پس از برگزاری انتخابات، مرتضی داستانی بعنوان نایب رئیس، مجید نیک عهد دبیر کمیته، عبدالسلام معروفی منشی، صالحی روابط عمومی و اطلاع رسانی، وحید نیشابوری خزانه دار، مرتضی شفیعی بازرس، سرکار خانم درخش بازرس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور معرفی شدند.

فردین کمانگر با اشاره به اهداف خانه مطبوعات گفت: رسالت اصلی خانه مطبوعات حمایت از جامعه رسانه‌ای است و موضوع حقوقی از مشکلات اساسی این حوزه می‌باشد و این کمیته سعی می‌کند پاسخگوی مشکلات حقوقی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران کشور باشد.

وی به روند تشکیل پرونده مطبوعاتی اشاره کرد و گفت: روند تشکیل پرونده مطبوعاتی در دادگستری مناسب نیست و انتظار داریم که با تحقق اجرایی شدن شورای حل اختلاف مختص رسانه و ایجاد شعبه تخصصی در دادگستری، از حقوق جامعه رسانه‌ای صیانت شود.

وی در ادامه به مشکلات حقوقی خبرنگاران اشاره کرد و گفت: کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور آمادگی لازم را برای پیگیری مسائل حقوقی خبرنگاران دارد و از حقوق آنها دفاع می‌کند.

فردین کمانگر اضافه کرد: پرونده‌های خبرنگاران باید در دادگاه مطبوعات و با حضور هیات منصفه مطبوعات برگزار شود و شفاف سازی شود.

رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور توضیح داد: «خانه مطبوعات و رسانه ها» به عنوان تشكيلاتي فرهنگي، صنفي، غيردولتي و غيرانتفاعي از دست‌اندركاران مطبوعات و مراكز خبررساني استان‌ها و شهرستان‌ها براي امور كمك به تامين حقوق و گسترش آزادی های قانونی و مسئولانه رسانه‌ها فعالیت می‌کند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد