تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۵ مرداد ساعت ۱۸:۳۴ بازدید: 1148      نظرات: 1      کد مطلب: 11474
برای اولین بار در سطح شهرستانها

شعبه کارگزاری تخصصی بورس اوراق بهادار در مهاباد راه‌اندازی می‌شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر تالارهای بورس منطقه‌ای کشور در جلسه کمیته راهبردی سرمایه‌گذاری از ایجاد شعبه کارگزاری تخصصی بورس اوراق بهادار در مهاباد خبر داد.

کیوان شیخی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از 15 سال گذشته وجود تالارهای منطقه‌ای، توسعه فیزیکی تالارها و دسترسی همگانی مردم به بازار سرمایه برای مراکز استانها در بورس اوراق بهادار در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با توجه به بررسی‌های بعمل آمده و شناسایی منابع سرمایه سرگردان در شهرهای مرزی، با پیشنهاد فرماندار شهرستان مهاباد، محل فیزیکی تالار اختصاصی بورس اوراق بهادار در این شهرستان در اختیار این سازمان بورس قرار داده می‌شود تا زیرساختهای آن تأمین و آغاز بکار نماید.

شیخی تصریح کرد: ایجاد شعبه کارگزاری تخصصی بورس به فرهنگ‌سازی برای خروج سرمایه از ارز و سکه به بازار بورس و ایجاد شغل می‌انجامد.

شیخی تصریح کرد: اقدامات خوبی برای راه‌اندازی تالار اختصاصی در شهرستان مهاباد در جریان است و با احداث آن از جهات مختلف سودآور خواهد بود، همچنین در مرحله اول برای بیش از 45 نفر نیز بصورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

بارزان دانشمند رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از زمان اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی و ابلاغ آیین نامه اشتغال فراگیر تاکنون در شهرستان مهاباد از محل اشتغال پایدار روستایی به 418 طرح تسهیلاتی بالغ بر 60 میلیارد و 817 میلیون پرداخت شده است.

وی افزود: انتظار می‌رود از محل پرداخت این تسهیلات در روستاها 1 هزار و 537 شغل جدید ایجاد شود.

دانشمند تصریح کرد: در زمینه اشتغال فراگیر نیز تاکنون برای 37 طرح تسهیلاتی بالغ بر 41 میلیارد تومان برای اشتغالزایی 219 نفر پرداخت شده است.

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

كريم جلالي ۱۳۹۸/۵/۷
لطفا شماره تلفن شعبه را به اشتراك بگذاريد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد