تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳ مرداد ساعت ۲۲:۵۱ بازدید: 515      نظرات: 0      کد مطلب: 11470

برگزیدگان دومین جایزه ادبی کتاب سال کردستان معرفی شدند


دومین جایزه ادبی کتاب سال کردستان شامگاه پنجشنبه با معرفی نفرات برگزیده این دوره از جایزه ادبی به ایستگاه آخر رسید و برترین های خود را شناخت.
به گزارش هاژه، اختتامیه دومین جایزه ادبی کتاب سال کردستان با حضور مدیر کل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جمعی از مسؤولان، نویسندگان و فعالان ادبی و فرهنگی استان با معرفی برگزیدگان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز برگزار شد.
با رای هئیت داوران دومین جایزه ادبی کتاب سال کردستان، در حوزه هنر و معماری ابراهیم زارعی و رضا قادر بیگ زاده برگزیده و خسرو سینا شایسته تقدیر شناخته شدند. در حوزه تاریخ و جغرافیا از محمود مبارک شاهی و صالح امین پور به عنوان افراد برگزیده و محمد مریوانی به عنوان شایسته تقدیر، قدردانی شد.
هیئت داوران این جایزه ادبی، در حوزه ترجمه ادبی، محمد رمضانی را برگزیده و عبدالخالق رحمانی و رحیم لقمانی را شایسته تقدیر معرفی کرد. حوزه نمایشنامه این جایزه ادبی برگزیده نداشت و مفیده مظهر شایسته تقدیر شناخته شد و در حوزه زبانشناسی نیز بختیار سجادی و سعید کرمی برگزیده شدند.
حوزه دین و فلسفه نیز برگزیده نداشت و زاهد ویسی شایسته تقدیر این حوزه معرفی شد. در حوزه نقد و پژوهش بهروز چمن آرا و جمال احمدی برگزیده و فریدون حسین پناهی نیز شایسته تقدیر معرفی شدند.
با رای هیئت داوران، حوزه روانشناسی و جامعه شناسی جایزه ادبی کتاب سال کردستان برگزیده نداشت و خالد علیزاده شایسته تقدیر این بخش شناخته شد. در حوزه داستان و رمان، قادر هدایتی برگزیده و جبار شافعی زاده نیز شایسته تقدیر معرفی شدند و در حوزه شعر نیز رضا علی پور برگزیده و کمال امینی و یونس حسینی نیز شایسته تقدیر معرفی شدند.
با رای هیئت داوران این جایزه ادبی، کافیه جوانرودی و مازیار حسنعلی برگزیده  بخش ادبیات کودک و عبدالحمید و سوران سجادی و فرزاد حسن زاده نیز شایسته تقدیر شناخته شدند و در حوزه حقوق نیز کسی برگزیده نشد و تنها اسعد اردلان در این حوزه شایسته تقدیر شد. دومین جایزه ادبی کتاب سال کردستان در روزهای ۲ و ۳ مرداد ماه سال جاری با شرکت ۴۳۲ اثر و ۴۶ ناشر در شهرستان سقز برگزار شد و ۲۲ داور نیز آثار رسیده به دبیرخانه این جایزه ادبی را داوری کردند.
 
شیلر محمودی*  ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد