تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد ساعت ۲۲:۴ بازدید: 612      نظرات: 0      کد مطلب: 11448

کشاورزان در مهاباد چطور از برق رایگان استفاده کنند؟


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شورای کشاورزی با حضور معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان آذربایجان غربی در مهاباد تشکیل جلسه داد.

اکبر کرامتی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی در این جلسه اظهار کرد: با شروع فصل برداشت گندم در استان تاکنون بیش از 7 میلیارد تومان مطالبه گندم کاران بابت خرید 161 هزار تن گندم در70 مرکز خرید استان پرداخت شده است.

وی افزود: امسال پیش بینی می‌شود ۷۰۰ هزار تن گندم در سطح آذربایجان‌غربی تولید و بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

کرامتی تصریح کرد: مدت زمان پرداخت مطالبه گندم‌کاران حداکثر ۱۰ روز پس از ارسال فیش از مراکز خرید به بانک‌های عامل است.

امین آقایی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی نیز از عضویت 12 هزار و 70 نفر در سازمان نظام مهندسی استان خبر داد و گفت: این سازمان با ۱۳ هدف از جمله حمایت از حقوق صنفی مهندسان، تلاش برای ایجاد اشتغال، گسترش دانش و فناوری، حفظ محیط زیست، نظارت بر حسن اجرای کار جامعه هدف، فعال است.

جعفر ایمانیان مدیر جهادکشاورزی شهرستان مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به افزایش میزان بارندگی‌ها در شهرستان اظهار کرد: پیش بینی می‌شود امسال 99 هزار 825 تن گندم در این شهرستان تولید شود.

وی افزود: تاکنون 21 هزار تن گندم مازاد بر تولید از کشاورزان خریداری شده است.

ایمانیان با اشاره به برخورد با دپوی غیر بهداشتی سیب درختی در محورهای مواصلاتی و کنار جاده ها اظهار کرد: تمهیداتی برای خرید این محصول از سوی کارخانه‌ها و کوتاه کردن دست دلالان از خرید آن اتخاذ شده است.

رزگار احمدی رییس اداره توزیع برق مهاباد هم در این جلسه اظهار کرد: اگر کشاورزان به میزان چهار ساعت در زمان اوج بار پمپ‌های آب خود را خاموش کنند، در ۲۰ ساعت باقیمانده شبانه روز از برق رایگان برخوردار می شوند.

وی افزود: بازرسین این اداره به منظور بررسی انشعابات غیرمجاز کشاورزی بصورت منظم از اراضی کشاورزی بازدید به عمل می‌آورند و در صورت بروز تخلف برابر مقررات برخورد خواهد شد.

احمدی درباره تخفیف‌هایی که برای بخش کشاورزی لحاظ شده است، بیان کرد: کشاورزان فرصت دارند از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور با امضای قرارداد با اداره های برق شهرستان خود، در طرح مدیریت مصرف برق در بخش کشاورزی همکاری داشته باشند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد