تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير ساعت ۱۸:۴۳ بازدید: 1071      نظرات: 2      کد مطلب: 11430

مصلی مهاباد ساخته می‌شود


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز یکشنبه ۳۰ تیرماه جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با حضور سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه، فرماندار مهاباد، امام جمعه و روسای ادارات این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه امام جمعه شهرستان مهاباد اظهار کرد: مهاباد شهر دارالعلم و سرزمینی دانشمندپرور است و شهر بزرگانی چون بداق سلطان، صارم بگ، علامه احمدیان، شهید شهریکندی، هیمن، هه‌ژار و... است و این نخبه‌پروری اکنون نیز در مهاباد ادامه دارد و نسل به نسل در حال انتقال است.

ماموستا عبدالسلام امامی در ادامه از عدم اطلاع رسانی به امام جمعه هنگام تغییرات مدیران شهرستانی انتقاد کرد و  از شورای تامین شهرستان مهاباد درخواست کرد که وی را نیز قبل از انجام این تغییرات در جریان قرار دهند.

در ادامه این جلسه معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد گفت: شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد دارای ظرفیت‌های فراوانی است، این شهرستان با دو هزار ۶۳۰ کیلومتر مربع دومین شهر استان از لحاظ وسعت می‌باشد و سال قبل مردم این شهرستان میزبان ۴۵۰ هزار گردشگر تنها در فاصله ۱۷ روز بودند که از این لحاظ رتبه اول در استان را کسب کردند، پتروشیمی مهاباد به عنوان بزرگترین پروژه صنعتی استان آذربایجان غربی شناخته می‌شود و مهاباد با دارا بودن 10 هزار هکتار باغ رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است، همچنین رتبه دوم معادن استان در اختیار مهاباد قرار دارد و دانشگاه‌های شهرستان مهاباد 12 هزار و 300 نفر دانشجو دارند و این بخشی از ظرفیت‌های شهرستان مهاباد است.

شجاعی افزود: البته در این شهرستان کمبودها و نیازمندی‌هایی نیز وجود دارد که با همت مسوولین امید است مرتفع گردد.

فرماندار مهاباد در ادامه جلسه روسای اداراتی را که اخیرا در این شهرستان تغییر یافته بودند، معرفی کرد که از جمله آن‌ها رییس اداره راهداری، مرکز غله، دامپزشکی، فرهنگ و ارشاد، بانک مسکن و بانک صادرات بودند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه که از میهمانان جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد بود، در این جلسه گفت: مسوولان باید بدانند که مسوولیتی که در اختیار آنهاست فرصتی محدود است که باید آن را برای خدمت به مردم و حرکت در راه خدا غنیمت بشمارند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی افزود: امسال در آستانه چهل سالگی برگزاری نماز جمعه در جمهوری اسلامی هستیم و بعد از تعیین مرحوم طالقانی از طرف امام در سال ۵٨ به عنوان امام جمعه تهران تاکنون چهل سال است که نماز جمعه در کشور به صورت رسمی برگزار می‌شود و در مهاباد نیز با حضور ماموستا امامی حضور مردم در نماز جمعه بسیار پر رنگ‌تر شده و شنیده‌ایم که فضای کافی در مسجد جامع برای نمازگزاران وجود ندارد به همین جهت به دنبال احداث مصلی در مهاباد هستیم و از استاندار هم درخواست کمک در این زمینه نموده‌ایم.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سامان ۱۳۹۸/۴/۳۰
به جای مسجد و مصلی فکری به حال فضای سبز شهر،زمین خواری شورا ها و نهاد های دولتی و حکومتی و زیردستانفاحداث و مکانیزه کردن سایت پسماند ها ،تسویه حقوق بینوایان زحمتکش کارگر شهرداری ها بکنند.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۴/۳۰
مصلی نمی خواهیم بیمارستان بسازید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد