تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير ساعت ۱۸:۰ بازدید: 738      نظرات: 0      کد مطلب: 11425

رونمایی از فراخوان دوازدهمین جشنواره کشوری داستان در بانه


به گزارش پایگاه خبری هاژه، امروز شنبه 29 تیرماه طی مراسمی از فراخوان دوازدهمین جشنواره کشوری داستان در بانه رونمایی شد.

دبیر اجرایی این جشنواره در گفتگو با خبرنگار هاژه در این باره گفت: این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کوردستان و موسسه ادبی، فرهنگی به‌ڕۆژە بانه با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در راستای تشویق و ترغیب نویسندگان و ایجاد فضای مناسب برای کشف استعدادهای درخشان و شناسایی پتانسیلهای ادبیات داستانی کشور در بانه برگزار خواهد شد.

فواد جهانی ادامه داد:  جشنواره داستان بانه از سال ۷۸ در حال برگزاری است و سعی بر آن بوده که بااستفاده از تجربیات سال های گذشته نواقص آن برطرف شود.

دبیر اجرایی جشنواره با بیان محورهای بخش ویژه این جشنواره، افزود: نویسندگان رده سنی کودک و نوجوان متولدین ۱۳٨۴ به بالا را شامل می شود که باید کپی کارت ملی نویسنده همراه اثر ارسال گردد.

جهانی تصریح کرد: داستان کوتاه باید به یکی از دو زبان کوردی و فارسی ارسال شود.

وی در مورد مهمانان خارجی حاضر در جشنواره اظهار کرد: در این جشنواره از مهمانان و نویسندگان کورد و فارسی زبان دعوت به عمل خواهد آمد. همچنین از کشورهای تاجیکستان و افغانستان و اقلیم کوردستان مهمانانی ویژه شرف حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی جشنواره در مورد محور ارسال مقالات گفت: مقالات در چارچوب "موضوع آزاد با محوریت داستان کوتاه"، "بررسی داستانهای برتر یازده دوره قبلی جشنواره" و "تاثیر داستان نویسی بر حرکتها و تحولات اجتماعی و در نهایت اثرات فرهنگ در توسعه و پیشبرد فردی و اجتماعی" می باشند.

وی در مورد شرایط شرکت در جشنواره اظهار کرد: شرکت کنندگان باید به تکمیل فرم شرکت در جشنواره اقدام کنند. هر نویسنده می‌تواند در هر بخش حداکثر سه اثر به دبیرخانه ارسال نماید.

فواد جهانی در مورد نحوه ارسال آثار به این جشنواره اظهار کرد: ارسال فایل word، فایل mp3 داستان بصورت صوتی و ارسال فایل عکس پرسنلی الزامی است. شرکت کنندگان می توانند از طریق پست الکترونیکی جشنواره به نشانی  Dastan.kurd1398@gmail.com، آدرس تلگرام  @Dastankurd1398 و آدرس پستی به نشانی بانه - مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی - دبیرخانه جشنواره سراسری داستان بانه" آثار خود را ارسال کنند.

دبیر اجرایی جشنواره در مورد گاه شمار جشنواره گفت: آخرین مهلت ارسال آثار تا 15 شهریورماه سال جاری می باشد. زمان برگزاری آن از 13 تا 15 آذرماه 98 خواهد بود.

 

گزارش و عکس از خبرنگار هاژه: اوین عباسی 

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد