تاريخ: ۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير ساعت ۱۲:۳۰ بازدید: 510      نظرات: 0      کد مطلب: 11417
رییس سازمان دامپزشکی کل کشور در گفتگو با هاژه

توسعه کارخانه تب‌برفکی روناک مهاباد در دستور کار است


به گزارش پایگاه خبری هاژه روز پنج شنبه 27 تیرماه  رییس سازمان دامپزشکی کل کشور به همراه رییس دامپزشکی استان آذربایجان غربی،فرماندار و امام جمعه شهرستان مهاباد و مدیر دامپزشکی این شهرستان از شرکت تولید فراورده های زیستی روناک مهاباد بازدید کردند.

 

رییس سازمان دامپزشکی کل کشور در حاشیه بازدید از کارخانه تولید واکسن تب برفکی روناک مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه هدف از این بازدید را بررسی و کمک جهت توسعه این کارخانه برای تولید محصولات بیشتر عنوان کرد.

 

رفیعی پور افزود: با توجه به وضع تحریمها علیه ایران نیازمند حمایت از تولید کنندگان داخلی هستیم  تا در هر شرایطی بتوانیم نیازهای داخلی را تامین کنیم.

رییس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: امسال هیچ گونه کمبود گوشت در کشور نداریم و طی ۴ماه اخیر دو برابر سال گذشته واردات گوشت صورت گرفته است. همچنین به اندازه ۷ ماه ذخیره استراتژیک نهاده های دامی و به اندازه ۳ ماه واکسن ذخیره در ایران وجود دارد.

رفیعی پور در پاسخ سوال خبرنگار هاژه در خصوص قضیه واردات واکسن از طرف عده ای خاص به جای خرید از تولید کنندگانی داخلی همچون روناک مهاباد گفت: در صورتی که محصولات تولید داخل استانداردهای لازم را داشته باشند قطعا اولویت ما خرید محصولات داخلی خواهد بود.

 

شلماشی مدیر عامل شرکت فرآورده های زیستی مهاباد هم در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: کارخانه روناک ظرفیت تولید ۴۰ میلیون دوز واکسن تب برفکی را دارد که اکنون تنها ۱۰ تا ۱۵ میلیون دوز در داخل از ما خرید می شود و برای صادرات باقی تولیدات خود نیز مشکلات فراوانی داریم. به همین جهت مدتی قبل مجبور به تعدیل نیرو شدیم.

 

شرکت فرآورده های زیستی روناک مهاباد در سال ۹۴ با سرمایه گذاری ۱۲ میلیاردتومانی بخش خصوصی و با استفاده تسهیلات بانکی به بهره برداری رسید.در این کارخانه واکسن تب برفکی با ظرفیت ۴۰ میلیون دوز در سال تولید می شود و قابلیت افزایش تولید و یا اضافه کردن محصولات دیگر به خط تولید خود را دارا می باشد، اما تاکنون به دلیل عدم حمایت های کافی از طرف مسئولان جهت فروش در داخل و یا صادرات با مشکلاتی مواجهه بوده  تا جایی که مجبور به تعدیل نیرو شده و تنها از بخش کوچکی از ظرفیت تولید خود استفاده می کند.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد