تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۷ تير ساعت ۱۷:۱۱ بازدید: 678      نظرات: 0      کد مطلب: 11404
برای اولین بار در سطح کشور

برگزاری سمینار کسب و کار روستایی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز پنج شنبه 27 تیرماه 98 سمینار کسب و کار روستایی با حضور مدیرکل صندوق بیمه کارآفربن آذربایجان‌غربی، مسوولین شهرستانی و کارآفرینان در سالن مجتمع فرهنگ و ارشاد مهاباد برگزار شد.

کریمی‌آذر، مدیر صندوق کارآفرینی امید مهاباد به اهداف صندوق کارآفرینی در سال جاری اشاره کرد و گفت: یکی از سیاستها در سال 98 توجه ویژه به تسهیلات اشتغال روستایی است که این تسهیلات از صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود.

معاون فرماندار مهاباد در مورد حوزه اشتغال روستایی اظهار کرد: 61 میلیارد و 431 میلیون تومان به اشتغال پایدار روستایی تخصیص داده شده است که 1 هزار و 537 شغل را در قالب 418 ایجاد کرده است.

صنعتی در مورد حوزه اشتغال فراگیر نیز گفت: در این حوزه  36 طرح با مبلغ 16 میلیارد و 906 میلیون تومان اجرایی شده که ماحصل آن ایجاد  219 شغل بوده است.

مدیرکل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی به مبانی "کاروان کارآفرین شو" اشاره نمود و تصریح کرد: برای اولین بار در سطح کشور این سمینار در مهاباد برگزار می شود. این سمینار می خواهد نگرش های کارآفرینی را عوض کند، برای همین صاحبان ایده کسب و کار باید به شناسایی فرصت های جدید کسب و کار همت گمارند.

آخوندزاده در ادامه سخنان خود به تایید طرح‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی ظرف 48 ساعت گفت و تصریح کرد: چنانچه یک ایده پرداز و کارآفرین، طرحی را به دبیرخانه کارآفرینی شهر خود ارائه دهد، در مدت دو روز قبول یا رد شدن طرح به وی ابلاغ می شود، چنانچه طرح فرد کارآفرین تایید شود، امورات مربوط به پرداخت اعتبار در اسرع وقت برای وی انجام خواهد شد.

مدیرکل صندوق کارآفرینی آذربایجان‌غربی در مورد طرح‌های اشتغال‌زایی سال گذشته به خبرنگار هاژه گفت: در سال 97 قریب به 996 طرح با مبلغ 51 میلیارد تومان تشکیل پرونده شد که برای 3 هزار و 200 نفر فرصت شغلی ایجاد گردید.

آخوندزاده در مورد سهم شهرستان مهاباد از مبالغ تخصیصی سال گذشته گفت: در سال 97 مبلغ 2 میلیارد و 800 میلیون تومان به طرح‌های کارآفرینی مهاباد اختصاص داده شده بود.

مدیرکل صندوق کارآفرینی آذربایجان غربی در مورد پیشرفت اشتغال پایدار در سال 97 گفت: براساس اعتبارات صندوق 133 درصد پیشرفت را در اشتغال پایدار شاهد بوده ایم.

آخوندزاده در مورد برنامه آتی صندوق کارآفرینی امید گفت: سیاست امسال صندوق بر روی اشتغال در حوزه روستایی متمرکز شده است و در تلاش هستیم که برای روستاییان توانمندی ایجاد کنیم که از مهاجرت به شهر خودداری کنند.

 
عکس: بهروز جلفایی‌آذر 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد