تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۲ تير ساعت ۱۸:۳۲ بازدید: 1120      نظرات: 1      کد مطلب: 11370
نشست خبری نماینده با اصحاب رسانه

آخرین وضعیت بیمارستان 350 تختی درحال احداث مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت بیمارستان 350 تخت‌خوابی و بیمارستان تأمین اجتماعی مهاباد را تشرح کرد.

جلال محمودزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: با احداث 2 بیمارستان جدید در مهاباد تحولی بزرگ در سرانه‌های بهداشتی و بیمارستانی این شهرستان روی می دهد و 450 تخت بیمارستانی به ظرفیت فعلی اضافه خواهد شد.

وی افزود: بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهرستان مهاباد 12 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بیمارستان 96 تخت‌خوابی تأمین اجتماعی نیز بعد از کش و قوس فراوان درحال پیمان سپاری است.

محمودزاده تصریح کرد: اقدامات خوبی برای تجهیز و نوسازی بیمارستان فعلی صورت گرفته و بیش از 25 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی در بخش سخت افزاری و تجهیزات بیمارستان فعلی جذب شده است.

وی اضافه کرد: ایجاد مرکز فوریتهای پزشکی، سی‌تی‌اسکن وگرافی، 2 دستگاه ماموگرافی و به سرانجام رساندن مرکز تصویربرداری MRI از دیگر اقداماتی است که در چهارچوب اعتبارات ملی برای بیمارستان فعلی مهاباد جذب شده و در کنار آن نیز بودجه ای از محل اعتبارات استانی برای توسعه بیمارستان تخصیص داده شده است.

وی در ادامه از صدور مجوز دانشکده پرستاری و جذب 20 دانشجوی رشته پرستاری خبرداد و گفت: مجوز دانشکده پرستاری برای شهرهایی با جمعیت 200 هزار نفر صادر نمی‌شود ولی حضور وزیر بهداشت در مهاباد زمینه را برای صدور مجوز این دانشکده  فراهم کرد و در آینده نیز زمینه را برای ایجاد دانشکده پزشکی فراهم می‌کند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: در 3 سال گذشته تمامی وزرای کابینه دولت بغیر از وزیر دادگستری در مهاباد حضور پیدا کرده‌اند که زمینه را برای تسهیل بسیاری از امور فراهم کرده است.

جلال محمودزاده افزود: اعضای دو کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون کشاورزی نیز در مهاباد حضور پیدا کرده‌اند که دستاورد حضور کمیسیون کشاورزی تخصیص اعتبار برای تجهیز 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان است که تاکنون 2 هزار هکتار آن پایان یافته و تجهیز به آبیاری مدرن اراضی کشاورزی دیگر ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تخصیص اعتبار 375 میلیارد تومانی برای پروژه آبرسانی 141 روستای شهرستان مهاباد و تعیین ردیف بودجه برای بیمارستان 350 تخت‌خوابی نیز دستاوردهای حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مهاباد است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه از پیگیری ساخت مرکز پزشکی آب درمانی همزمان با بیمارستان 350 تختی شهر مهاباد خبر داد و گفت: مجوز مرکز پزشکی آب درمانی که پیشتر قرار بود در محل بیمارستان فعلی احداث شود باطل نشده و تلاش‎هایی برای ایجاد آن در جوار بیمارستان جدید صورت گرفته است که با احداث آن تحولی در سرانه های بهداشتی و پزشکی شهرستان روی می‌دهد.

ارتقای سرانه‌های ورزشی شهرستان مهاباد

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه از ارتقای سرانه ورزشی شهرستان از رتبه 14 در استان به رتبه 2 خبر داد و گفت: ورزشگاه آزادی شهر مهاباد با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد تومان نوسازی شده و درحال حاضر صندلی‌های جایگاه تماشاچیان نصب می‌شود.

وی افزود: 6 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی ورزشگاه شهر گوک تپه نیز جذب شده و در آینده‌ای نزدیک افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

محمودزاده تصریح کرد: 7 ورزشگاه خصوصی در شهرستان مهاباد درحال احداث است که بزرگترین آنها توسط برادران پیروت پور ساخته می‌شود و همزمان با آن چندین سالن ورزشی دیگر ازجمله تیراندازی، کشتی، زمین چمن مصنوعی فوتبال و ... درحال احداث می‎باشد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
1
پاسخ به این اظهارنظر

قانع ۱۳۹۸/۴/۲۳
بەڕاستی ئەو کابرایە زەحمت کێشە بەراستی فەعال و دڵسۆزە، ڕەبی خوا ئاگاداری بێ

نظر خود را براي ما ارسال كنيد