تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۷ تير ساعت ۲۰:۵۱ بازدید: 664      نظرات: 1      کد مطلب: 11341
تحصن به دلیل عدم تحقق خواسته ها

با وعده دوباره، مردم سیدآباد به تحصن پایان دادند


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز دوشنبه 17 تیرماه مردم روستای سید آباد مهاباد با تحصن در مسیر سایت زباله، مانع تردد ماشین های حمل پسماند شهرداری مهاباد شدند.
 
به دنبال تحصن و ابراز نارضایتی یک ماه قبل مردم روستای سیدآباد مهاباد نسبت به وضعیت سایت پسماند مسوولان شهرستان مهاباد با تشکیل یک جلسه فوری کارگروه پسماند تصمیم گرفتند طی فرصت یک هفته ای نسبت به مکان‌یابی جدید، قطع دفع زباله در سایت سیدآباد و انتقال آن به مکان جدید اقدام نمایند. تحصن مردم به شرط عملی شدن این وعده یک هفته ای پایان یافت.
 
پس از گذشت بیش از یک ماه از جلسه کارگروه پسماند مهاباد و عدم تحقق وعده مسئولان مهابادی تعدادی از ساکنان روستای سیدآباد روز دوشنبه 17 تیرماه بار دیگر با تجمع در مسیر ماشین‌های دفع پسماند شهرداری مانع انتقال پسماندهای شهری مهاباد به این سایت شدند.  در همین زمینه شوراها و دهیار روستای سیدآباد نیز به صورت دسته جمعی استعفای خود را تحویل بخشداری مرکزی مهاباد داده اند.
 
مام اسماعیلی عضو شورای روستای سیدآباد در گفتگو با هاژه گفت: اعضای شورای سیدآباد و دهیار این روستا به دلیل عدم تحقق وعده مسئولین در خصوص انتقال سایت پسماند  و فشار مردم تصمیم به استعفای دسته جمعی گرفته اند.
 
در اواخر روز دوشنبه جلال محمودزاده نماینده مهاباد با حضور در جمع مردم معترض سیدآباد طی تماس تلفنی از فرماندار و رییس  شورای شهر مهاباد قول انتقال پسماند به مکان جدید تا روز جمعه را گرفت و همین سبب شد اهالی سیدآباد بار دیگر به تحصن خود پایان دهند.
 
عصر دوشنبه جلسه ای فوری با حضور مسئولان شهرستان مهاباد در ارتباط با معضل سایت پسماند سیدآباد در سالن جلسات شورای این شهر برگزار شد، سلیمان پاکزاد بخشدار بخش مرکزی مهاباد در خصوص نتایج این جلسه به خبرنگار هاژه گفت: پس از تحصن خرداد ماه مردم سیدآباد طی گفتگوهایی که با آنها داشتیم قول ها وعده هایی به آنها داده شد از جمله تخلیه مداوم شیرابه سایت پسماند، خاکپوشانی، سمپاشی و تعیین نفر از طرف شهرداری جهت نظافت معابر سیدآباد و... که شهرداری در این زمینه به تمامی وعده های خود عمل کرده است. طی همان گفتگوها مقرر گردید طی یک هفته تمام تلاش ها جهت مکان‌یابی جدید برای انتقال موقت و دایمی سایت پسماند صورت بگیرد. که بلافاصله در دستور کار جدی ما و تمام مسوولین شهرستان مهاباد قرار گرفته شد. اما حقیقت آن است که مکان یابی و تایید آن نیازمند یک پروسه زمانی است که امیداوریم همان طور که در جلسه روز دوشنبه مقرر گردید طی چند روز آینده ابتدا مکان‌یابی و آماده سازی سایت موقت صورت گرفته و پس از آن اقدامات لازم برای سایت دایمی جدید صورت گیرد.

بخشدار بخش مرکزی مهاباد ضمن تشکر از خویشتنداری مردم سیدآباد اظهار کرد: روستای سیدآباد در گذشته به لحاظ خدمات رسانی وضعیت مطلوبی نداشت اما اخیرا ۷۰ درصد سیستم فاضلاب آن را به سرانجام رسانده ایم و به دلیل ساخت و سازهای غیرقانونی در بعضی نقاط برای ادامه پروژه فاضلاب و گازرسانی با مشکل مواجهه بودیم که در حال حل  شدن است و به همت مسوولان طی جلساتی که با پیمان کار داشتیم بر اولویت ادامه گازرسانی سیدآباد تاکید شده است.

وی در خصوص وعده سه روزه برای قطع انتقال پسماندهای شهری به سیدآباد گفت: بر اساس قولی که آقای محمودزاده نماینده مردم مهاباد در جمع مردم متحصن سیدآباد از شورا و فرماندار شهرستان برای حل مشکل گرفته اند در جلسه روز دوشنبه نیز مقرر گردید تمام تلاش ها برای این مهم صورت گیرد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیروان کرد ۱۳۹۸/۴/۱۸
خجالت هم نمیکشن نوشتن 70 درصد فاضلاب سیداباد به سرانجام رسیده کلا چهار تا کوچه تو سیداباد رو فاضلاب کشی نکردن .

نظر خود را براي ما ارسال كنيد