تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۵ تير ساعت ۱۹:۴۷ بازدید: 195      نظرات: 1      کد مطلب: 11332

رفع تصرف از ۶۵ هکتار زمین ملی در ارومیه


به گزارش پایگاه خبری هاژه، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ارومیه با بیان اینکه این شهرستان بالغ بر ۳۴۲ هزار هکتار عرصه ملی دارد، گفت: در سال‌جاری ۶۵ هکتار از اراضی ملی این شهرستان از دست متصرفان خارج شده است.

احمد خوش نژاد افزود: این اراضی با انجام گشت های حفاظتی و مراقبتی و با همکاری مردم از افراد سودجو خلع ید شد.

وی اظهار داشت: همچنین در این زمینه بالغ بر ۱۲۰ میلیون ریال جریمه از متخلفان اخذ و به حساب دولت واریز شده است.

وی بیان کرد: در این راستا ۵۲ فقره پرونده قضایی تشکیل و به محاکم قضایی ارسال شده که در مراحل مختلف رسیدگی قرار دارند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ارومیه اضافه کرد: مشارکت مردم در صیانت و حفاظت از عرصه های ملی ضروری است و تا امروز مردم با یگان‌های حفاظت منابع طبیعی همکاری خوبی داشته اند که قدردان آنها هستیم.

وی ادامه داد: مردم ارومیه در صورت مشاهده هر گونه تخریب، تصرف و آتش سوزی در عرصه های ملی می توانند گزارش خود را در این خصوص به شماره ۱۵۰۴ تلفن امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

ارومیه بیشترین سهم را در عرصه های ملی ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتاری آذربایجان غربی دارد به طوری که نزدیک به ۳۵۰ هزار هکتار از این میزان / معادل یک هشتم اراضی ملی / در ارومیه است.

شهرستان ارومیه بزرگترین و پرجمعیت شهرستان آذربایجان غربی است و بیش از یک میلیون نفر جمعیت و حدود ۴۷۰ هزار هکتار مساحت دارد.

 منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیمان هستم ۱۳۹۸/۴/۱۵
با سلام.مدتی قبل در مهاباد نیز توسط جناب دادستان از چند هکتار زمینهای تصاحب شده ساحل سد مهاباد رفع تصرف برای چند روزی شد ولی ملت خوشحال شدند که حقوق مردم به مردم برگشت اما فقط چند هفته طول نکشید که دوباره تصرف گردید؟؟؟?؟؟!!!!

نظر خود را براي ما ارسال كنيد