تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۵ تير ساعت ۱۹:۲۷ بازدید: 2609      نظرات: 0      کد مطلب: 11330

عامل انتشار تصاویر شخصی زنان در دام پلیس فتای مهاباد افتاد


فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه از دستگیری یک نفر متهم به انتشار تصاویر شخصی افراد در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

سرهنگ ظهیریان اظهار کرد: با شکایت تعدادی از شهروندان در این خصوص، مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای شهرستان قرار گرفت که پس از یک سری عملیات سایبری و فنی، متهم شناسایی و دستگیر شد.

ظهیریان در ادامه از تحقیقات این فرماندهی در مورد فرد خاطی گفت: وی تصاویر تعدادی از خانم‌ها را از پروفایل آنها برداشته بود که بدین شیوه اقدام به سوء استفاده، تهدید و کلاهبرداری از آنها می نمود، برای همین متهم به همراه پرونده به مراجع قضایی ارسال و قرار قانونی لازم صادر گردید.

سرهنگ ظهیریان به شهروندان توصیه نمود که به هیچ عنوان تصاویر شخصی و خانوادگی که موجب سوء استفاده بعضی از افراد می‌گردد در شبکه های اجتماعي على الخصوص تلگرام و اینستاگرام انتشار ننمایند.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد در ادامه تشریح عملیات این فرماندهی از شکایت چندین نفر از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان اشاره و گفت: این موضوع به صورت ویژه در در دستور کار کارشناسان پلیس فتای شهرستان قرار گرفت که پس از یک سری عملیات سایبری و فنی موفق به شناسایی متهمین و دستگیری آنها در سطح شهرستان شد.

سرهنگ ظهیریان افزود: در این زمینه دو نفر دستگیر شده‌اند و این افراد در تحقیقات نیروی انتظامی به ایجاد انواع صفحات و طراحی درگاه‌های جعلی اعتراف کردند که به این شیوه، ۲۰۰ میلیون تومان از حساب ۹ نفر برداشت نموده‌اند. در نهایت متهمین به همراه پرونده به دادسرا معرفی و قرار قانونی لازم صادر گردید.

فرمانده نیروی انتظامی در خاتمه سخنان خود از شهروندان خواست در هنگام خریدهای اینترنتی حتما از سایت‌ها و کانال‌های معتبر خریداری نمایند و از خرید نرم افزارها به عنوان مثال ماهواره جیبی و يا صیغه‌یاب و... خودداری نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد