تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان ساعت ۱۷:۲۲ بازدید: 865      نظرات: 0      کد مطلب: 2123

کشف 372 تن مواد مخدر در ایران

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: از ابتدای سال تاکنون 372 تن مواد مخدر در کشور کشف شده که 13 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.


به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در ارومیه افزود: رویکرد اصلی پلیس در سال جاری، برخورد با شبکه های قاچاق مواد مخدر بود که با این روش توانسته ایم شاهد افزایش میزان کشفیات مواد مخدر در کشور باشیم.
وی اضافه کرد: علاوه بر حوزه مبارزه با مواد مخدر، در دیگر جرم ها نیز امسال شاهد موفقیت در برخورد با مجرمان بوده ایم.
وی اظهار کرد: در سال جاری شاهد کاهش چهار درصدی سرقت، کاهش 10 درصدی قتل و 24 درصدی شرارت و نزاع در کشور بودیم ولی برخی سرقت ها از جمله سرقت خودرو در کشور افزایش یافته است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه سال 94 سال امنی برای کشور بود، ادامه داد: امسال این امنیت رشد یافته و در بسیاری از شاخص های امنیتی شاهد بهبود نسبت به سال گذشته هستیم.
سردار مومنی گفت: امسال همچنین شاهد 40 درصدی کشفیات قاچاق کالا از نظر ارزش ریالی و بیش از 50 درصدی پرونده های قاچاق با ارزش بیش از پنج میلیارد ریال در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.
وی یکی از مهمترین برنامه های امسال نیروی انتظامی را ارتقای توان پاسگاه ها و کلانتری ها عنوان کرد و افزود: در این راستا سعی داریم زمینه های ارتقا در بخش های ساختار، سازمان و تجهیزات، رفتار و برخورد کارکنان با مردم و افزایش توان حرفه ای نیروها را فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن، مبارزه با قاچاق کالا، سرقت، کاهش تصادف ها و افزایش مبارزه با قاچاق مواد مخدر از جمله دیگر اولویت های نیروی انتظامی در سال جاری بوده است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اجرای طرح های این نیرو در حوزه های مختلف، تامین اعتبار لازم است که در این خصوص نیازمند همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.
سردار مومنی همچنین با اشاره به بهبود وضعیت آذربایجان غربی در بسیاری از شاخص های امنیتی در چند ماه اخیر گفت: این استان در حال حاضر، از استان های رده بالای کشور در ارتقای شاخص های امنیتی به شمار می رود.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد