تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۵ تير ساعت ۱۲:۵۴ بازدید: 462      نظرات: 0      کد مطلب: 11326

شعله های ۲۱۵ حریق در سنندج مهار شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، از اول امسال تا پایان خرداد (سه ماه) ۳۷۴ عملیات اطفای حریق و امداد نجات توسط آتش نشانان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج انجام شده که ۲۱۵ مورد آن مهار حریق بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال ۳۷۴ عملیات شامل ۲۱۵ عملیات اطفای حریق و ۱۵۹ عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان این مرکز انجام شده است.

سهیل فضل وزیری افزود: عملیات های انجام شده اطفای حریق شامل ۲۴ مورد آتش سوزی اماکن مسکونی، صنعتی ۲ مورد، ضایعات و زباله چهار مورد، تجاری ۶ مورد، انبار چهار مورد، ماشین آلات ۲۲ فقره، آموزشی یک مورد، فضای سبز و مراتع ۱۵۱ مورد و یک فقره هم سایر موارد بوده است.

وی همچنین به عملیات های امداد و نجات اشاره کرد و یادآور شد: ۶ مورد سقوط در چاه، ۲۴ مورد گرفتن حیوانات وحشی و موذی، هشت مورد گیر کردن انگشتر، ۲ مورد سقوط از ارتفاع، یک مورد ریزش آوار، یک مورد عملیات غواصی، یک مورد برق گرفتگی، ۲۶ مورد گیرکردن آسانسور، ۱۲ مورد تصادف، ۶ مورد بازکردن درب، ۶ مورد آبگرفتگی و چهار مورد هم سایر حوادث بود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج با بیان اینکه در این حوادث ۳۷ نفر مجروح و پنج نفر هم جان خود را از دست دادند، گفت: در مجموع حوادث امداد و نجات و اطفای حریق در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۵ درصد رشد داشته است.

هشت ایستگاه آتش نشانی فعال و مجهز در سنندج وجود دارد که سه ایستگاه در نواحی منفصل و پنج ایستگاه در مناطق مرکزی قرار دارد.

ایستگاه های آتش نشانی این شهرستان با ۱۵۳ نفر نیرو، خدمات مختلفی را به شهروندان ارائه می‌دهد که ۱۳۰ نفر از این نیروها، عملیاتی هستند.

 
منبع: ایرنا ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد