تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۱ تير ساعت ۱۷:۲ بازدید: 1082      نظرات: 0      کد مطلب: 11297

پیام نیچیروان بارزانی رییس اقلیم کوردستان برای کنگرە مشاهیر کورد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، نیچیروان بارزانی در پیامی بە کنگرە مشاهیر کورد اعلام کرد: ما از همان کودکی در کنار خواندن نالی و محوی و ادیبان کرد، حافظ شیرازی و سعدی و شاعران ملت های دیگر را آموختیم.
نیچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان با تشکر از دعوت استاندار کوردستان برای شرکت در کنگره مشاهیر کورد در پیامی اعلام کرد: بسیار خوشحالیم که در این کنگره حضور داریم از دانشگاه کوردستان و استاندار کوردستان تشکر می کنیم که کنگره مشاهیر کورد را به خوبی برگزار کردند و امیدوارم این کنگره بانی معرفی بیشتر کوردها به جهان شود.
وی افزود: انسان های خالق اهل هر کشوری باشند بخشی از تمدن بشری هستند و به همه جهان متعلق اند. آنها از طریق آثار خویش هم ملت خویش را سرفراز کردند و هم به کل بشریت خدمت کردند و  همزمان متعلق به تمام بشریت اند چون آثار آنها در تمام دنیا خوانده می شود.
بارزانی در ادامه افزود: ما از همان کودکی در کنار یادگیری محوی، گلستان و بوستان سعدی را آموختیم. در کنار نالی، حافظ شیرازی را خواندیم و پدر و مادران ما در کنار گوش کردن به حسن زیرک و خالقی و علی مردان، شجریان و ناظم غزال ها را گوش کردند.
رئیس اقلیم کوردستان در پایان تاکید کرد: این نشان می دهد که آثار مشاهیر متعلق به همه جهانیان است. این نشان می دهد که تفاوت فرهنگی و زبانی مشکل ساز نیست و این تمامیت خواهی و قبول نکردن یکدیگر است که بانی مشکلات و جنگ ها در تاریخ بشری است.
منبع: روابط عمومی کنگره بین المللی مشاهیر کردارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد