تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۹ تير ساعت ۱۸:۵۹ بازدید: 1736      نظرات: 0      کد مطلب: 11279

15 هکتار از اراضی مهاباد در آتش سوخت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد از آتش سوزی 15 هکتار از مراتع این شهرستان در 3 ماهه سالجاری خبر داد.

مجید پاتو در جلسه ستاد بحران شهرستان مهاباد اظهار کرد: اولین آتش سوزی امسال در روستای قزلقوپی روی داده که با مشارکت مردم و دهیاری اطفای حریق صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر آتش سوزی‌ها در زمین‌های کشاورزی روی داده افزود: علت بیشتر آتش‌سوزی‌ها ناشی از سهل انگاری افراد بوده و برای جلوگیری از آن چندین کلاس آموزشی و توجیهی به منظور ترویج فرهنگ حفاظت از اراضی در مقابل آتش سوزی برگزار شده است.

پاتو تصریح کرد: با توجه به احتمال آتش سوزی در محور مهاباد بوکان نیازمند تأمین اعتبار برای ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی مجهز به منظور اطفای سریع حریق می‌باشیم.

وی از کمبود اعتبارات در حفاظت از منابع طبیعی خبر داد و گفت: علی‌رغم تأمین معیشت 5 هزار خانوار مهابادی از مراتع این شهرستان، اعتبارات بخش حفاظت و آبخیرداری بصورت قطره چکانی و بسیار محدود تزریق می‌شود.

پاتو گفت: یگان حفاظت این اداره به 2 دستگاه پیشرفته دمنده تجهیز شده ولی بیشتر اطفای حریق صورت گرفته در شهرستان به وسیله روشهای سنتی و با کمک مردم صورت گرفته است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد از ادامه رفع تصرفات در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: در چند روز آینده 6 هکتار از اراضی در این شهرستان خلع ید و رفع تصرف می‌شود.

در ادامه سرهنگ یوسف علی ابراهیم پور فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آذربایجان غربی از آتش سوزی در 87 هکتار از مراتع این استان  خبر داد و گفت: 25 حادثه آتش سوزی از ابتدای سالجاری روی داده و اغلب آتش سوزی‌های انجام شده در مراتع استان به صورت سطحی بوده است.

وی افزود: 37 نقطه حادثه خیز و مستعد آتش سوزی در استان شناسایی شده برنامه ریزی برای اطفای حریق در این نقاط تدوین شده است.

ابراهیم پور در پایان اظهار کرد: درحال حاضر یگان حفاظت منابع طبیعی استان آذربایجان غربی  با ۱۴ خودرو مخصوص اطفای حریق و ۲۷ دستگاه دمنده برای مقابله با آتش سوزی فعالیت می‌کند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد