تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۸ تير ساعت ۱۹:۲۹ بازدید: 524      نظرات: 0      کد مطلب: 11273

زمان اعزام حجاج کوردستانی بە سرزمین وحی اعلام شد


بە گزارش پایگاه خبری هاژه، مدیرکل حج و زیارت کوردستان گفت: کار اعزام کاروان های حج از استان، از اوایل مرداد آغاز می شود و در طول مدت اعزام ۱۵ کاروان راهی سرزمین وحی می‌شوند.

هاشم ناظمی جلال روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶ کاروان از سنندج، ۲ کاروان از سقز، ۲ کاروان از بانه و سروآباد، سه کاروان از مریوان، یک کاروان از قروه و دهگلان و یک کاروان از بیجار عازم این سفر معنوی می شوند.

وی با اشاره به اینکه ۷۰۵ نفر از این زائران از شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در قالب پنج کاروان به مدینه بعد اعزام می شوند اضافه کرد: ۵۳ درصد از ۷۰۵ نفر حجاج اعزام شده از سه شهرستان یاد شده مرد و ۴۷ درصد نیز زائران زن هستند.

وی افزود: امسال ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی به سفر معنوی حج اعزام می‌شود و سهم استان کوردستان از این تعداد، ۲ هزار و ۱۵ نفر است که تمام کاروان ها مدینه بعد هستند.

مدیرکل حج و زیارت کوردستان با بیان اینکه زائران حدود یک ماه در مدینه و مکه حضور خواهند داشت، یادآور شد: یک جلسه متمرکز آموزشی برای آشنایی زائرین با مناسک حج انجام گرفته است و جلسه دوم هم همزمان با هفته حج (۱۳ تا ۱۹ تیر) انجام می‌شود.

ناظمی جلال تاکید کرد: جلسات آموزشی مختص کاروان‌ها که مدیرکاورانیان آن را بر عهده دارد انجام شده و هر کاروان ۱۲ جلسه آموزشی را برگزار کرده است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: انتظار از حجاج این است که تا حد امکان خرید خود را از داخل انجام دهند تا از تولید داخلی حمایت شود.

وی یادآور شد: ایستگاه پروازی زائران کوردستانی، فرودگاه همدان است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد