تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۸ تير ساعت ۱۹:۱۵ بازدید: 351      نظرات: 0      کد مطلب: 11270

افزایش مصرف برق در مهاباد


 بە گزارش پایگاه خبری هاژه، رییس اداره توزیع برق مهاباد گفت: پیک مصرف برق این شهرستان در بهار امسال به ۴۹.۷ مگاوات رسیده که هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رزگار احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزایش تعداد مشترکان و گرم شدن میانگین دمای هوا در این مدت را مهم‌ترین علت افزایش مصرف برق در این شهرستان عنوان کرد.

وی ادامه داد: امسال با اضافه شدن ۲ هزار و ۲۵۶ مشترک برق جدید به شبکه توزیع برق مهاباد، تعداد انشعاب‌های برق به ۸۹ هزار و ۸۵۳ مشترک رسیده است.

احمدی با اشاره به اینکه میانگین مصرف سه ماهه نخست امسال در مهاباد ۴۸ هزار مگاوات ساعت بوده است، اظهار داشت: ۷۹ درصد برق مصرفی این شهرستان در بخش خانگی، ۲ درصد در بخش کشاورزی، یک درصد صنعتی و بقیه در واحدهای تجاری، عمومی و معابر شعری صرف می‌شود.

رئیس اداره توزیع برق مهاباد با بیان اینکه سال گذشته مصرف برق در این شهرستان در زمان اوج مصرف به ۶۸.۵ مگاوات رسید، گفت: این میزان مصرف برق ۶ درصد نسبت به زمان اوج سال قبل از آن بیشتر بود.

احمدی در خصوص راهکارهای کاهش مصرف برق در بخش خانگی هم اظهار داشت: مشترکان در ساعت‌های اوج مصرف (۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۳)، مصرف خود را کاهش دهند.

وی به شهروندان نیز توصیه کرد که در ساعت‌های اوج بار (پیک مصرف) نیز تا حد امکان هنگام استفاده از کولرهای گازی، ترموستات را بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی گراد قرار دهند.

احمدی تاکید کرد: هنگام استفاده از وسایل سرمایشی در ساعت‌های اوج بار، تا حد امکان از روشن کردن لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جارو برقی خودداری کنند.

وی همچنین یادآور شد: خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز از دیگر راه‌های ساده صرفه جویی در مصرف برق است.

با افزایش دما در فصل گرما و استفاده بیش از حد از وسایل سرمایشی پرمصرف نظیر کولرهای گازی، امکان خاموشی در سطح کشور وجود دارد.

مهاباد ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارد و در جنوب آذربایجان غربی واقع است./ایرنابرچسب ها: برق , مصرف, مهاباد, هاژه

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد