تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير ساعت ۱۸:۶ بازدید: 888      نظرات: 0      کد مطلب: 11243

آمار سرسام آور کشفیات مواد مخدر در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز چهارشنبه 5 تیرماه همایش پیشگیری از اعتیاد با حضور اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان و جمعی از مدعوین در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی مهاباد برگزار شد.

رییس اداره بهزیستی مهاباد در ابتدای مراسم در مورد ظرفیت کمپ‌های ترک اعتیاد سطح شهرستان اظهار کرد: در مهاباد 2 کمپ ترک اعتیاد با ظرفیت 60 نفر وجود دارد که هدف اصلی آنها نظارت جدی بر افراد پاک شده می باشد.

مهران یوسفی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اشتغال افراد پاک شده از اعتیاد، گفت: یکی از اهداف سازمان بهزیستی کمک به اشتغال افراد رهایی یافته از دام اعتیاد است که در این بین 20 پرونده تقاضای اشتغال افراد پاک شده به اداره کل بهزیستی استان ارجاع داده شد که از این تعداد 8 نفر توانستند با دریافت تسهیلات، برای خود اشتغال ایجاد کنند.

رییس اداره بهزیستی مهاباد با اشاره به جمع آوری افراد معتاد در دو مرحله مجزا، اظهار داشت: در سال گذشته، 130 میلیون تومان برای پاک شدن معتادین متجاهر هزینه شده است.

مهران یوسفی در ادامه سخنان خود در مورد وضعیت کارتن خواب‌ها گفت: با همکاری جمعیت بانوان ژین اقدام به تجهیز ساختمان واحد DIS شده است، که در آنجا 50 نفر بصورت رایگان، متادون دریافت می کنند و 20 نفر دیگر هم اسکان داده شده و از خدمات این مکان بهرەمند هستند.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد در این همایش با بیان اینکه در 3 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در حوزه کشفیات مواد مخدر با افزایش کشفیات مواجه بودەایم، گفت: این افزایش در ماده تریاک 81 درصد، حشیش 8 هزار و 630 درصد، ماده شیره تریاک 163 درصد و سوخته تریاک 30 درصد بوده است.

سرهنگ ظهیریان افزود: در ماده گراس 394 درصد، تفاله تریاک 455 درصد، شیشه معمولی 23 درصد، قرص روان گردان 15 هزار و 300 درصد، توزیع کننده 2 درصد و دستگیری معتاد 9 درصد با افزایش آمار روبرو هستیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد با اشاره به قاچاق مواد مخدر از افغانستان به ایران گفت: با توجه به موقعیت مسیر کلیدری ایران برای قاچاق مواد مخدر به اروپا، این وضعیت هزینه های مادی و معنوی زیادی را برای کشور در بر داشته است.

شجاعی ضمن تقدیر از فعالیت NGOهای شهرستان مهاباد در رابطه با ترک اعتیاد، افزود: لازم است کسانی که دارای قدرت ارتباطی وسیع در اجتماع هستند، شناسایی و از نیرو و توان آنها در جهت کاهش این بلای خانمان سوز کمک گرفته شود، تا زمانی که مردم و نهادهای مردمی و رسانه ها و... با همدیگر همکاری نکنند، توفیقی در این باره حاصل نخواهد شد.

در خاتمه مراسم از تعدادی فعالین که در اجتماعی شدن پیشگیری از اعتیاد نقش آفرین بودند، تجلیل به عمل آمد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد