تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير ساعت ۱۱:۲۰ بازدید: 467      نظرات: 0      کد مطلب: 11241

۱۶.۵ هکتار از اراضی ملی محدوده شهرهای کوردستان رفع تصرف شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان کوردستان گفت: در راستای مبارزه با پدیده زمین خواری و صیانت از انفال ملی طی سه ماهه نخست سال جاری ۱۶ هکتار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی دولتی محدوده شهرهای این استان رفع تصرف شد.
سرهنگ بهروز مهری روز چهارشنبه اظهار داشت: این اراضی تصرف شده در قالب ۱۶ فقره پرونده احکام قضائی و رفع تصرف فوری پس از بررسی‌های قانونی خلع ید شده است.
وی ارزش ریالی این تصرفات را ۲۳ میلیارد و ۸۵۲ میلیون و ۵۸۶ هزار ریال اعلام و اضافه کرد: ۲ و ۶۰۰ متر مربع از این اراضی در قالب ۲ پرونده به صورت رفع تصرف آنی و ۱۵۷ هزار و ۹۰۰ متر مربع نیز به صورت احکام قضائی در قالب ۱۴ پرونده از دست متصرفان خارج شده است.
سرهنگ مهری افزود: اراضی ملی و دولتی از سوی افراد سودجو و فرصت طلب بطور غیر قانونی تصرف می‌شود و ضروری است تمامی دستگاه‌ها و نهادها در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در راستای جلوگیری از دست درازی سودجویان همکاری داشته باشند.
وی افزود: سال گذشته نیز ۴۷۸ هزار و ۵۲۴ متر مربع از اراضی ملی در محدوده شهرهای این استان در قالب ۶۱ پرونده به ارزش ۴۷۶ میلیارد و ۸۲۲ میلیون و ۳۱۵ ریال از دست متصرفان خارج و خلع ید شده است.
وی اظهار داشت: بیشتر تصرفات اراضی در این استان به صورت نهال کاری، دیوار کشی، شخم زنی، کشت گندم و ساختمان سازی بوده که بیشترین آن در محدوده شهرهای سنندج، بیجار، کامیاران و سقز بوده است.
یگان حفاظت زمین و مسکن زیر نظر اداره کل راه و شهرسازی فعالیت می‌کند و از تابستان سال ۹۵ برای تسهیل در کار حفاظت از اراضی ملی و اجرای احکام رفع تصرف، تشکیل شده است.
مساحت زمین‌های ملی محدوده و حریم شهرهای کردستان که توسط راه و شهرسازی حفاظت می‌شود ۴۰ هزار هکتار با ارزش تقریبی ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است که تاکنون برای حدود هشت هزار و ۵۰۰ هکتار آن سند ثبتی صادر شده است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد