تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير ساعت ۲۲:۳۳ بازدید: 911      نظرات: 0      کد مطلب: 11239

انتقاد از غیبت شوراهای شهر مهاباد در جلسه مناسب سازی


به گزارش پایگاه خبری هاژه جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان مهاباد روز سه شنبه چهارم تیرماه در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد.
در این جلسه یوسفی رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد گفت: قبل از انجام هرگونه مناسب سازی ادارات برای معلولین هماهنگی های لازم با  اداره بهزیستی صورت گیرد چون نحوه طراحی فضاها برای معلولین شرایط خاصی دارد. 
 
وی افزود: محل پارک های خودروی  مخصوص معلولین باید بیشتر شود و در صورت استفاده توسط مردم غیر از معلولان  اعمال قانون گردد. همچنین سرویس بهداشتی و  آبخوری های سطح پارک ها مناسب معلولین نیست و در پیاده روها به دلیل استفاده کسبه، فضای کافی برای استفاده از ویلچر وجود ندارد.
رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد اضافه کرد: سالمندان نیز مانند معلولان شرایط خاصی دارند و باید برای آنها مناسب سازی صورت گیرد، وضعیت ادارات برای معلولان و سالمندان به هیچ عنوان  مناسب نیست و اقدام جدی از سوی ادارات برای مناسب سازی صورت نمی گیرد.
کردستانی معاون عمرانی فرماندار مهاباد نیز با انتقاد از  تکرار جلسات بی نتیجه اعلام کرد ادارات در مناسب سازی فضاهای خود برای معلولان و سالمندان سستی به خرج می دهند، وی با اشاره به قانون مصوبه اسفند ۹۷  در مورد مناسب سازی ادارات  گفت : بر اساس این قانون عدم مناسب سازی ادارات جرم محسوب شده و قابل پیگرد است.
خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد نیز گفت: دیگر هیچ توجیهی برای ادارات وجود ندارد و از این به بعد باید اولویت آنها به جای خرید تجهیزات لوکس مناسب سازی فضاها و امکانات برای معلولین باشد.
 
وی همچنین با انتقاد از عدم حضور اعضای شورای شهر مهاباد در جلسه کمیته مناسب سازی اظهار داشت که با توجه به ارتباط مستقیم مناسب سازی فضاهای شهری با حوزه فعالیت شوراها می‌بایست در این جلسه حضور پیدا می کردند که گویا برایشان اهمیتی نداشته است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد