تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير ساعت ۱۸:۱ بازدید: 484      نظرات: 0      کد مطلب: 11226
در نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی مهاباد مطرح شد

از درخواست ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی تا اوضاع دریافت کارت‌های ملی هوشمند


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز دوشنبه مورخه 3 تیرماه سال جاری دومین نشست دهیاران بخش مرکزی با حضور دهیاران و بعضی از مسئولین در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد.

در ابتدای جلسه معرفت، نماینده ثبت و احوال مهاباد با یادآوری فاقد اعتبار بودن کارت ملی کاغذی، اظهار کرد: حدود 12 و نیم از شهروندان، هنوز نسبت به اخذ کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند و باید هر چه زودتر نسبت به ثبت نام الزامی آن گام بردارند.

وی با اشاره به ثبت نام تک مرحله ای دریافت کارت ملی هوشمند در اداره ثبت و احوال مهاباد، در مورد هزینه آن تصریح کرد: مبلغ ثبت نام برای همه افراد 42 هزار و 500 تومان بوده و برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، 25 هزار تومان می باشد.

نماینده ثبت و احوال مهاباد در خاتمه سخنان خود در مورد سه کاربرد کارت ملی هوشمند اظهار کرد: کاربردهای کارت ملی جدید برای شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتالی می باشد که حداقل 8 و حداکثر 16 کارت الکترونیک خدماتی دیگر را پشتیبانی می کند.

در ادامه جلسه رییس منابع طبیعی شهرستان مهاباد ضمن انتقاد از نبود ایستگاه آتش نشانی در بخش محال مهاباد گفت: وقتی که مراتع آن منطقه دچار آتش سوزی شوند، به علت نبود ایستگاه آتش نشانی، آتش حجم وسیعی از مراتع را فرا می گیرد، که مهار کردن آن به سختی صورت می پذیرد.

پاتو در مورد حکم قانونی سوزاندن مراتع از جانب افراد، تصریح کرد: چنانچه آتش سوزی بصورت عمدی صورت پذیرفته باشد، فرد خاطی به 3 تا 10 سال زندان و چنانچه از روی سهل انگاری انجام گرفته باشد به 3 ماه و یک روز تا 2 سال حبس داده می شود.

بخشدار مرکزی مهاباد گفت: با توجه به احیای بند (و) در مجلس شورای اسلامی، دهیاریهای که بعلت کمبود اعتبار، در سرعت بخشیدن کارهای عمرانی روستا با مشکل مواجه هستند، در تیرماه با تزریق آن مشکلات پروژه های عمرانی آنان حل شود.

پاکزاد در مورد پروژه های شاخص بخش مرکزی در سال جاری اظهار داشت: 9 روستای بخش مرکزی مهاباد پروژه آسفالت آنان تمام شده است یا در حال تمام شدن می باشد. با جذب سهم قیر، تعداد روستاهایی که در این سال آسفالت می شوند، به 29 روستا افزایش پیدا خواهد کرد.

درخاتمه نشست، تفاهمنامه ای در راستای استفاده از پتانسیل روستاییان، شوراها و دهیاریها در خصوص اطفاء حریق و آتش سوزی احتمالی در سطح مراتع و اراضی ملی بین بخشداری های مرکزی و خلیقان با اداره منابع طبیعی مهاباد منعقد و امضا گردید.

لازم به یادآوری است که شهرستان مهاباد دارای دو بخش مرکزی و خلیفان می باشد که بخش مرکزی در مجموع 87 روستا بوده که از این تعداد 67 روستا دارای دهیاری می باشند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد