تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد ساعت ۱۶:۳۲ بازدید: 1201      نظرات: 0      کد مطلب: 11214

جسد ماهیگیر غرق شده در سد آزاد بعد از 2 هفته پیدا شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، معاون امداد و نجات هلال احمر کردستان گفت: جسد ماهیگیر غرق شده در سد آزاد بنیر واقع در منطقه کلاترزان پس از گذشت بیش از ۲ هفته از تلاش تمام ارگان ها و غواصان کشور شب گذشته به روی آب آمده و پیدا شد.
محمد مهدی خوش قدم روز پنجشنبه اظهار داشت: ناجی تخت فیروزه ۱۵ خرداد به هنگام ماهیگیری در سد آزاد بنیر واقع در منطقه کلاترزان غرق شد و تا امروز تمام دستگاه‌های امدادرسان، مدیریت بحران و اهالی منطقه درگیر پیدا شدن جسد این فرد بودند.
وی افزود: در مدت این ۲ هفته علاوه بر غواصان و تیم‌های امداد و نجات استان، غواصان و تیم‌هایی از استان‌ها و شهرهای همجوار از جمله همدان و تبریز و مهاباد در منطقه حضور یافته و ضمن همدردی با خانواده این فرد با امکانات و تجهیرات پیشرفته برای کشف و بیرون آوردن جسد تمام تلاش خود را انجام دادند.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان کوردستان اضافه کرد: با توجه به وضعیت توپوگرافی منطقه، سرد بودن آب سد آزاد و اینکه عمق سد در برخی نقاط حدود ۷۰ متر بود کار پیدا کردن جسد با تأخیر و مشکل مواجه شد.
وی یادآور شد: در این مدت علاوه بر تلاش غواصان وارگان های مختلف اهالی سه روستا در منطقه کلاترزان کار و زندگی خود را تعطیل کرده و در انتظار پیدا شدن جسد این ماهیگیر بودند.
خوش قدم گفت: سرانجام پس از گذشت ۱۵ روز و تلاش دستگاه‌های امدادی و غواصان نقاط مختلف کشور شب گذشته جسد این فرد بر روی آب امده و توسط اهالی منطقه رؤیت شد،
سد آزاد بنیر یک سد سنگریزه‌ای با هسته رسی است و در کیلومتر ۷۵ جاده سنندج -مریوان و بر روی رودخانه کوماسی (آزاد) از سرشاخه‌های رودخانه سیروان قرار دارد.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد