تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد ساعت ۱۷:۹ بازدید: 931      نظرات: 0      کد مطلب: 11203
خطر بروز حادثه

بی مبالاتی در تجهیز تاناکورا مهاباد به سیستم اطفای حریق بازهم صدای کسبه را درآورد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شورا و عضو هیات امنای مرکز تجاری ساحل (تاناکورا) مهاباد ضمن انتقاد از عملکرد شهرداری در خصوص تجهیز این مجتمع به سیستم ایمنی، از تعطیلی 2 ماهه روند تجهیز تاناکورا به سیستم اطفای حریق خبر داد.

علی زرد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: روند تجهیز تاناکورا به سیستم اطفای حریق متوقف شده و علی‌رغم پیگیری‌های چند ساله تنها 30 درصد آن اجرا شده است.

وی افزود: نزدیک به 8 سال از واگذاری ناقص و نیمه کاره این مغازه‌ها به کسبه می‌گذرد و با درنظر داشتن آتش سوزی در بازار تبریز، شهرک صنعتی مهاباد و آتش سوزی بهمن ماه در این مجتمع، احتمال آتش سوزی مجدد و فاجعه جبران ناپذیر وجود دارد.

زرد تصریح کرد: با توجه به تراکم جمعیت در روزهای تعطیل، نزدیک به 5 الی 6 هزار نفر در این مجتمع حضور دارند و بدلیل اشتعال پذیر بودن اجناس تاناکورا (لباس، پیراهن، شلوار و کفش و...) در صورت وقوع آتش سوزی با فاجعه روبرو خواهیم بود چراکه این مجتمع فاقد هرگونه سیستم ایمنی اطفای حریق بوده و راه دسترسی برای انجام عملیات نیز در آن وجود ندارد.

عضو هیات امنای مرکز تجاری ساحل (تاناکورا) مهاباد در ادامه اظهار کرد: در جلسه ای که با حضور مسوولان رده بالای شهرستان برگزار گردید، مقرر شد عملیات تجهیز تاناکورا به سیستم اطفای حریق ازسر گرفته شود ولی تاکنون این امر اتفاق نیافتاده است.

علی زرد بدهی به پیمانکار و پس گرفتن قطعه زمینی که از سوی شهرداری برای اجرای پروژه به پیمانکار داده شده بود را علت تعطیلی این پروژه اعلام کرد و گفت: نزدیک به 1 هزار مغازه در این مجتمع وجود دارد و شهرداری به عنوان مالک باید حساسیت‌ موجود و احتمال آتش سوزی را درک و به تعهدات خود عمل نماید.

وی در پایان ضمن هشدار در خصوص آتش‌سوزی خواستار اقدام فوری مسوولان برای حل مشکلات این مجتمع شد.

عکس تزئینی و مربوط به آتش سوزی اخیر است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد