تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد ساعت ۱۶:۷ بازدید: 1415      نظرات: 0      کد مطلب: 11202

ساماندهی خانواده چادرنشین مهاباد / انتقاد بهزیستی از برخی سمن‌ها


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد ضمن انتقاد از عملکرد برخی سازمانهای مردم نهاد از تعیین تکلیف و ساماندهی خانواده چادرنشین پارک ملت مهاباد خبر داد.

مهران یوسفی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: زن و شوهر خانواده‌ای که هر دو آلوده به مخدر بودند به کمپ ترک اعتیاد تحویل داده شده‌اند و 2 کودک این خانواده نیز تحت نظر اداره بهزیستی قرار گرفتند.

وی افزود: 2 کودک این خانوده که یکی از آنها شیرخوار بود و دیگری 1 سال و نیم سن داشت با انتقال به شیرخوارگان ارومیه تحت نظر این اداره قرار گرفته‌اند.

یوسفی با اشاره به تأخیر به‌وجود آمده در ساماندهی این خانواده تصریح کرد: متأسفانه یکی از سازمانهای مردم نهاد شهرستان با انجام حرکت غیرکارشناسی و نادرست اهدای چادر به آنها، باعث تأخیر در شناسایی این خانواده به علت حضور مهمانان نوروزی و کمک به جابجایی سریع آنها می‌شد ولی نهایتا با همکاری شهروندان و گزارشات مردمی این خانواده شناسایی و نسبت به ساماندهی آنها اقدام گردید.

رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد با بیان اینکه سرپرستان این خانواده هر دو  به مواد مخدر اعتیاد داشتند و در کنار آن اقدام به توزیع مواد نیز می‌کردند از تمامی سازمانهای مردم نهاد شهرستان خواست همسو با بهزیستی در راستای  جلوگیری از آسیب‍های اجتماعی، درمان و ... گام بردارند.

یوسفی با تأکید بر همسو بودن اقدامات سازمان‌های مردم نهاد وابسته بهزیستی اظهار کرد: رسالت اصلی اداره بهزیستی رفع مشکلات معلولان و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه است و غیر همسو بودن و رفتار متقابل می‌تواند به افزایش مشکلات در این حوزه منجر شود.

وی افزود: برخی مشکلات با اقدامات فوری ترحم آمیز حل نمی‌شود و باید اقدامات کارشناسی شده در چهارچوب قانون صورت گیرد، لذا کمک نقدی و دادن امکانات به فردی که آلوده به مواد مخدر و در عین حال توزیع کننده است، علاوه بر افزایش مشکلات به کاهش اعتماد مردم به اداره بهزیستی و سایر سازمانهای مردم نهاد منجر می‌شود.

رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد در پایان از تمامی شهروندان و سازمانهای مردم نهاد خواست در صورت مشاهده هرگونه آسیب اجتماعی و موارد مشابه اداره بهزیستی را مطلع سازند و همسو با این اداره نسبت به رفع مشکلات اقدام نمایند.

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد