تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۹:۲۴ بازدید: 2349      نظرات: 2      کد مطلب: 11198

مادر کوردستانی با فداکاری از خون فرزندش گذشت


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مادری کوردستانی که حدود هشت سال پیش فرزندش را در یک نزاع دسته جمعی از دست می دهد امروز از خون فرزندش گذشت و جانی دوباره به جوانی دیگر بخشید.
مدیر روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کردستان درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: حدود هشت سال پیش در نزاعی دسته جمعی، جوانی 17 ساله اقدام به قتل جوانی هم سن و سال خود می کند و به همین دلیل در دادگاه محکوم به قصاص محکوم می شود.
اسعد ورمزیار ادامه داد: امروز دوشنبه 27 خرداد 98 پس از حدود هشت سال، شرایط اجرای قصاص «ع.ح» در زندان سنندج فراهم شده بود که با حضور اعضای شورای صلح استان، معتمدین و چهره های شاخص و مردمی شهر و بخشندگی مادر مقتول زندگی دوباره به قاتل بخشیده شد.
به گفته اسعد ورمزیار، شورای صلح استان که زیرنظر دادگستری و اداره کل زندانها است طی چهار سال گذشته با میانجیگری برای 24 نفر محکوم به قصاص، رضایت شاکی را جلب کرده و جانی دوباره به آنها بخشیده است.
او با تاکید بر اینکه شورای صلح در هر قتلی برای رضایت شاکیان میانجی گری نمی کند، یادآور شد: شورای صلح در قتل هایی که منجر به جریحه دار شدن افکار عمومی و جامعه می شود، ورود پیدا نمی کند و  در قتل هایی اقدام به میانجیگری می کند که آنی بوده و به دلیل عصبانیت لحظه ای اتفاق افتاده است.
منبع: کردپرسارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۲۸
احسن به فداکاری ودلرحمی شما
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۲۷
خداوکینز نازانم چه بلی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد