تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد ساعت ۲۳:۵۸ بازدید: 651      نظرات: 0      کد مطلب: 11191

افتتاح 138 طرح آبیاری تحت فشار در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با حضور مسوولان شهرستان مهاباد 138 طرح آبیاری تحت فشار  در روستاهای این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

جعفر ایمانیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: پروژه آبیاری تحت فشار در روستای کیتکه در بخش خلیفان به مساحتی نزیک به 8 هکتار و با هزینه 50 میلیون تومان به نیابت از چندین طرح دیگر در شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی افزود: مجموع 138 طرح‌های آبیاری تحت فشار در هفته جهاد کشاورزی در مهاباد با مساختی بالغ بر 364 هکتار با اعتبار 4 میلیارد و 694  میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسیده که از این میزان 3 میلیارد و 395 میلیون کمک بلاعوض میباشد.

ایمانیان تصریح کرد: با افتتاح این طرحها سالانه بیش از یک میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی این شهرستان صرفه جویی می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد اضافه کرد: با احتساب پروژه مرغداری تخم گذار در بخش مرکزی شهرستان که در چند روز گذشته افتتاح گردید مجموع اعتبارات صرف شده هفته جهاد کشاورزی به 12 میلیارد تومان می‌رسد.

جعفر ایمانیان در پایان اظهار کرد: با توجه به اهمیت آب و برنامه ریزی در خصوص اراضی حوزه دریاچه ارومیه، اجرای سیستم های نوین آبیاری در قالب طرح های مختلف جزء برنامه های اصلی مدیریت شهرستان بوده و با تکمیل پروژه آبیاری تحت فشار در اراضی این شهرستان سالانه چند میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی صرفه جویی می‌شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد