تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد ساعت ۱۷:۴۳ بازدید: 528      نظرات: 0      کد مطلب: 11183
دلیل اصلی حوادث ترافیکی در شهر

این چراغ تزئینی نیست


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: خودداری از بکاربردن چراغ راهنما در هنگام رانندگی، دلیل بسیاری از حوادث ترافیکی در معابر درون‌شهری است .
 سرهنگ «ابوالفضل کوهزادی» اظهار کرد: استفاده از چراغ راهنما،مهم‌ترین کاری است که راننده برای آگاه کردن دیگران از حرکات احتمالی خود با هدف به حداقل رساندن غافل گیری‌های خطرناک انجام می‌دهد .
وی اضافه کرد: عدم استفاده از چراغ راهنما توسط رانندگان احتمالا سرچشمه بسیاری از تصادفات و خشنونت های خیابانی نیز قلمداد می‌شود .
کوهزادی بابیان اینکه برای اکثر رانندگان ،استفاده از چراغ راهنما درهنگام تغییر مسیر اقدامی بسیارساده و پیش پا افتاده به نظرمی رسد،خاطرنشان کرد: همین اقدام ساده و ابتدایی می تواند از وقوع بسیاری ازحوادث ناگوار رانندگی جلوگیری کند .
رییس پلیس راهور استان درپایان با تاکید بر اینکه چراغ راهنما ،یکی از مهمترین سیستم‌های ایمنی خودرو در هنگام رانندگی است،گفت:رانندگان مکلفند به منظور آگاه سازی سایر کاربران ترافیک ، قبل از محل تقاطع متناسب با نوع گردش ،راهنمای سمت چپ یا راست وسیله نقلیه را روشن کنند .ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد