تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد ساعت ۱۲:۵۷ بازدید: 486      نظرات: 0      کد مطلب: 11180
استاندار کوردستان

پارک مشاهیر کورد در سنندج افتتاح شود


 استاندار کوردستان با اشاره به اهمیت معرفی و تکریم مشاهیر و مفاخر گفت: پارک مشاهیر و موزه آثار هنرمندان نام آور کورد در راستای معرفی و تکریم مشاهیر در سنندج افتتاح شود.

به گزارش پایگاه خبری هاژه، بهمن مرادنیا امروز صبح یکشنبه در نهمین جلسه شورای راهبردی نخستین کنگره مشاهیر کورد گفت: به منظور معرفی و تکریم مشاهیر کورد، علاوه بر ساخت سردیس این مشاهیر، افتتاح پارک ویژه و موزه آثار مشاهیر کورد در راستای ماندگاری این رویداد کلان فرهنگی ضرورت دارد.

رئیس نخستین کنگره مشاهیر کورد اضافه کرد: در این کنگره که یکی از نمودهای عینی توجه نظام اسلامی به ارتقا فرهنگ، زبان و ادبیات کوردی است، بسیاری از بزرگان و چهرە های شاخص کورد در حوزە های هفت گانه هنر و علم تجلیل و در سنندج با افتخار گردهم می آیند.

مرادنیا سپس افزود: علاوه بر حضور مهمانان ویژه از سراسر کشور، استانداران ادواری استان کوردستان در کنگره حضور خواهند داشت.

وی ضمن تأکید بر حضور مردم در این رویداد فرهنگی، اضافه کرد: به منظور بهره بردن مردم از این برنامه بزرگ فرهنگی چندین کنسرت موسیقی با اجرای نامداران حوزه موسیقی کوردی در سطح جهانی در سنندج برگزار می شود.

استاندار کوردستان ادامه داد: همچنین دو شب شعر با حضور شاعران نامدار کورد جهان در ایام برگزاری کنگره مهمان ادیبان و شاعران جوان خواهد بود.

مردانیا مجدداً بر همکاری همه جانبه کمیته های شش گانه تأکید و گفت: کمیته های شش گانه براساس شرح وظایف و ابلاغ های صادره بصورت جدی پیگیر امور کنگره باشند و گزارشات اقدامات انجام شده را به دبیرخانه کنگره اعلام کنند.

شایان ذکر است کنگره مشاهیر کورد در روزهای ۱۱ و۱۲ تیرماه در سنندج برگزار می شود.

 

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوردستان 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد