تاريخ: ۱۳۹۸ جمعه ۲۴ خرداد ساعت ۱۵:۵۶ بازدید: 595      نظرات: 0      کد مطلب: 11166
عملکرد مؤسسه خیریه مهرامید مهاباد تشریح شد

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و ایتام در دستور کار قرار دارد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، امید کاکه رشی مدیرعامل مؤسسه خیریه  مهرامید مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: حمایت اقشار ضعیف جامعه و خانواده‌ها جزو اهداف اصلی این مؤسسه است و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و ایتام در دستور کار جدی قرار دارد.

وی افزود: در ضیافت افطاری که در مورخه 9 خرداد به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور مددجویان، خیران و مهر اندیشان شهرستان برگزار گردید 27 میلیون و 680 هزار تومان جمع‌آوری و 5 میلیون و 300 هزار تومان نیز برای برگزاری این مراسم هزینه شد.

کاکه‌رشی تصریح کرد: از اقلام کالایی جمع‌آوری شده نیز می‌توان به 8 جفت کفش، 35 عدد مرغ، 28 عدد روغن مایع، 12 عدد برنج ده کیلوگرمی، 30 عدد رب، 12 کارتن قند، 20 بسته ماکارونی، 20 کیلوگرم لوبیا، 50 کیسه نمک اشاره کرد که توسط خیران شهرستان برای حمایت از خانواده‌های تهیه شده است.

وی اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان در مجموع 29 میلیون و 800 هزار تومان جمع‌آوری شده و به 60 خانوار سبد کالا متشکل از اقلام خوراکی مختلف با حفظ شأن و کرامت خانواده‌های تحت پوشش تقدیم شده است.

کاکه رشی با اشاره به پرداخت ماهیانه به برخی خانوارهای تحت پوشش اظهار کرد:  120 الی 135 خانواده تحت پوشش این موسسه قرار دارند و 55 واریزی که در این ماه مبارک از سوی خیران انجام شده به 25 خانواده کمک نقدی 40 هزار تومان، کمک هزینه 50 هزار تومانی برای 15 خانوار، کمک هزینه 60 هزار تومانی برای 15 خانوار، 6 مورد کمک هزینه موارد خاص 100 هزار تومانی پرداخت شده است.

مدیرعامل مؤسسه خیریه  مهر و امید مهاباد در ادامه "حفظ شان وکرامت خانواده‌ها، شفافیت وصداقت، جلب اعتماد عمومی" را سه اصل کارکردی این مؤسسه اعلام کرد و گفت: شهروندان سرمایه‌های اصلی این مؤسسه هستند و قدردان اعتماد هموطنان و همشهریانی می‌ّباشیم که با وجود مشکلات به یاری اقشار ضعیف جامعه شتافتند.

کاکه رشی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری سایر سمن‌های شهرستان اظهار کرد: مؤسسه خیریه  مهر و امید مهاباد به منظور ارتقای کیفیت خدمات و رویکرد تخصصی آمادگی خود را جهت ادغام  و تجمیع با سمن‌های خیریه  شهرستان اعلام میدارد.

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه فعالیت و شرح وظایف این سازمان مردم نهاد خیریه اظهار کرد: مؤسسه خیریه  مهر و امید مهاباد از سال 92 فعالیت خود را آغاز کرده و از سال 95 رسما از فرمانداری مجوز فعالیت را أخذ و حمایت از زنان سرپرست خانوار، ایتام  و نیازمندان را به عنوان جامعه هدف تحت پوشش قرار داده است.

مدیرعامل این سازمان خیریه با بیان اینکه جزئیات خانوارهای تحت پوشش نزد مؤسسه محفوظ می‌باشد اظهار کرد: نیازمندانی که توسط شهروندان و معتمدین نیز معرفی شده‌اند تحت پوشش این سازمان قرار گرفته اند ولی توانمند سازی آنها به عنوان یکی از راهکارهای پایدار، مناسب و بلند مدت در دستور کار قرار دارد.

امید کاکه‌رشی در پایان ضمن تقدیر از همیاران در اقصی نقاط کشور افزود: کمک‌ها تنها به ماه مبارک رمضان معطوف نشده و در ایام سال تهیه پکیج آموزشی، خرید کفش و لباس، تهیه سبدغذایی، تهیه دارو و وسایل پزشکی ویلچر تشک برقی، ارجاج به پزشک  و دندانپزشک، مشاوره روانشناسی و اعتیاد، مددکاری، تهیه جهیزیه  و وسایل خانگی مورد نیاز به خانواده‌های تحت پوشش ارائه می‌گردد، لذا خیران و می‌توانند کمکهای نقدی خود را به منظور حمیات از خانواده‌های تحت پوشش به شماره حساب‌های این مؤسسه واریز نمایند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد