تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد ساعت ۱۹:۴۰ بازدید: 577      نظرات: 0      کد مطلب: 11159

تصفیه خانه شهرک صنعتی و سایت پسماند مهاباد تعیین تکلیف می‌شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد از تعیین تکلیف تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی این شهرستان خبر داد.
فاروق سخنور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به دنبال صدور اخطاریه‌ها و تعیین مهلت برای ساماندهی تصفیه خانه شهرک صنعتی مهاباد، مدول دوم تصفیه‌خانه در آینده ای نزدیک آغاز بکار خواهد کرد.
وی افزود: مدول اول تصفيه خانه شهرک صنعتي مهاباد جوابگوی دبی بيش از 2 هزار مترمكعب نيست و تجهیز آن به مدول دوم امری اجتناب ناپذیر است.
سخنور با تاكيد بر ضرورت فعاليت سامانه پيش تصفيه در هر واحد توليدی اظهار کرد: ظرفیت تصفیه خانه شهرک صنعتی مهاباد محدوداست و طبق قانون واحدهای صنعتی که میزان فاضلاب آنها از استاندارد تعیین شده بیشتر است باید پیش تصفیه خود را فعال نمایند در غیر اینصورت مشکل تصفیه خانه حل نخواهد شد.
رییس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد با اعلام نیاز احداث سنجش لحظه‌ای آلودگی هوا در مهاباد اظهار کرد: با توجه به فعالیت واحدهای صنعتی و قرارگیری در ریزگردها در سالهای گذشته برای احداث سنجش آلایندگی اعلام نیاز شده است ولی با شروع تحریم‌ها این امر تحقق نیافته است.
وی اضافه کرد: مقرر شده بود در چند شهر کشور ایستگاههای سنجش آلودگی هوا  احداث شود ولی با کمبود اعتبارات در هیچ یک از این شهرها این امر تحقق نیافت.
فاروق سخنور در ادامه از تعیین تکلیف سایت پسماند مهاباد نیز خبر داد و گفت: در چند روز آینده انتقال این سایت تعیین تکلیف می‌شود.
وی افزود: 3 مکان برای این سایت معرفی شده که در چند روز آینده تعیین تکلیف می‌شود. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد