تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ خرداد ساعت ۲۳:۵ بازدید: 811      نظرات: 0      کد مطلب: 11140

پایتخت والیبال و شهریار

ماردین سیداحمدی


هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از ۲۴ لغایت ۲۶ خردادماه  در حالی در ارومیه برگزار می‌شود که این شهر از قدیم الایام به پایتخت والیبال کشور شهرت دارد، نکته جالب این میزیانی، همت و پیگیری «محمدمهدی شهریاری» در تحقق این رویداد مهم ورزشی است که برای پایتخت والیبال کشور در حین حال که یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود، نشان از دیدگاه استراتژیک استاندار به ورزش پر طرفدار والیبال دارد.
سالهاست که استان آذربایجان غربی تشنه‌ی یک تورنمنت بین‌المللی در حوزه‌ی ورزش است، سرو قامتان آذربایجان غربی در بهترین تیم‌های والیبال کشور می‌خرامند و می‌درخشند و تور و توپ را مقهور آبشارهایی از جنس قدرت و تکنیک می‌کنند، حیف این مردمان خوب آذربایجان نبود که این نمایش اقتدار فرزندان برومندشان را از نزدیک نبینند و حظ نکنند؟ حیف والیبال آسمانی آذربایجان غربی نبود که میزبان تیم های قدر قدرتی چون ، برزیل، ایتالیا، فرانسه، روسیه، کانادا و لهستان و آمریکا و چین نباشد؟
حفظ آبروی استان در برگزاری این رویداد بین المللی برای شهریاری در درجه‌ای از اهمیت قرار داشت که شخص استاندار بصورت متناوب چندین بار در جریان بازدید از سالن الغدیر ارومیه (سالن برگزاری مسابقات) و بررسی مراحل آماده سازی آن قرار گرفت، بی‌گمان این بازدیدها و تاکیدات ویژه‌ی شهریاری در راستای میزبانی شایسته‌ و بایسته‌ی ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ارزیابی می‌شود.
صاحبنظران عقیده دارند که تکمیل زیرساخت‌ها و استاندارد سازی بخشی از فضاهای ورزشی که به منظور برگزاری لیگ ملت‌های والیبال الزامی است، در آینده می‌تواند زمینه‌ی برگزاری رقابت های بین المللی دیگری را در استان آذربایجان غربی رقم بزند که علاوه بر جبران هزینه‌های جاری، به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت در حوزه‌ی ورزش استان محسوب می‌شود.
تاکید استاندار بر بیمه‌ی تماشاگران، بلیط فروشی شفاف و عاری از هرگونه چالش و توجه ویژه متولیان برگزاری نسبت به رعایت تشریفات و هماهنگی لازم با پیشکسوتان ورزشی استان که تجربه‌ی حضور در چنین مسابقاتی را دارند، علاوه بر کیفی سازی این سه روز پر التهاب و هیجان انگیز در ارومیه، زمینه را برای برگزاری مسابقات را به نحو هرچه بهتر فراهم می‌کند.
اما بهترین قسمت داستان مسابقات لیگ ملت‌ها در پایتخت والیبال کشور  ابتکار استاندار مردمی و خوشفکر و محبوب استان در اجازه‌ی ورود زنان به ورزشگاه بزرگ الغدیر در خلال این مسابقات است، در حالیکه بسیاری از مسئولان بظاهر اصیل و بومی استان، وجود و حضور نیمی از منابع انسانی استان را در حوزه‌ی اجرا و تصمیم‌گیری به دلیل جنسیت انکار می‌کنند و یا نگاهی غیر انسانی و صرفا ابزاری به جامعه‌ای که بهشت زیر پای آنهاست، دارند، شهریاری جسارت و شهامت صدور مجوز زنان را به ورزشگاه الغدیر را صادر کرد.
اگرچه بخشی از این حضور به پروتکل برگزاری مسابقات جهانی برمیگردد، اما تاریخچه‌ی مسابقات بین المللی در کشور نشان می‌دهد که هیچگاه متولیان برگزاری مسابقات به دلایل خاص جرات اجرای کامل آن را نداشته‌اند و با دعوت از تعداد محدودی تماشاگر زن خارجی و یا خانواده بازیکنان داخلی بیشتر از هر چیز در فکر رفع تکلیف بوده‌اند، اما شهریاری نوید تماشای این مسابقات مهم را از نزدیک به بانوان آذربایجان غربی داد، رویایی که تحقق آن در پایتخت کشور با چالش‌های عدیده‌ای مواجه بوده و هست و صرفا با همت و جرأت شهریار شهر والیبال کشور به منصه ظهور رسید.
طبعا بیشتر رسانه‌ها و خبرگزاری‌های استان از کنار این خدمات «محمدمهدی شهریاری» و این رویداد بزرگ بی‌تفاوت نخواهند گذشت و از ته دل یک دستمزیزاد و خسته نباشید، نثار خادم واقعی مردمان آذربایجان غربی، شهروندان عادی و مرزنشینان و عشایر و اقوام همه رنگ استان خواهند کرد و واقعیت‌ها را خواهند گفت و خواهند نوشت.
اما شاید چند رسانه‌ی معلوم الحال هم باشند که چشم دیدن واقعیت را نداشته باشند و با دیدن این شاهکارهای شهریار بشدت «دپرس» شوند! رسانه‌هایی که سالهاست در راستای تفرقه و تکصدایی قلم میزنند و وحدت مد نظر مقام معظم رهبری را در استان به دلایل مختلفی از جمله: "کوتاه شدن دستشان از بیت‌المال"، بر نمی‌تابند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد